نظر منتشر شده
۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 266999
عدم لیاقت آل سعود در نوکری زائران سرزمین وحی
بخش تعاملی الف - بابک حیدری
اشاره: مطلبی که می خوانید از سری یادداشت های بینندگان الف است و انتشار آن الزاما به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست. بینندگان الف می توانند با ارسال یادداشت خود، مطلب ذیل را تایید یا نقد کنند.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۵ فروردين ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۰۵

خبر باور نکردنی و تاسف بار است و اگر نبود رسالت قلم و شرافت اشرف مخلوقات و حرمت سرزمین وحی دست به قلم نمی شدم.
با تامل در اتفاق رخ داده در فرودگاه جده – در هر سطح که رخ داده باشد - دو احتمال ذیل به ذهن متبادر می شود:

قصه ارتکاب مامورین امنیتی ال سعود در اعمال مشابه سری دراز داشته باشد و تعرض انان به زائران برای اولین بار رخ نداده باشد و هراز چند گاهی هر شخصی با هر ملیتی – به ویژه با توجه به اینکه فقط زائران کشورهای معدودی مانند ایران و ترکیه و مالزی به صورت کاروان های منظم اقدام به زیارت خانه خدا و مدینه النبی می نمایند- پس از مواجه با هتک حرمت برای حفظ ابرو سکوت اختیار کرده باشد.

شاید عبارت " مایل بودم حادثه فرودگاه جده رسانه‌ای نشود، اما حال که رسانه‌ای شده است " یکی از مراجع تقلید این احتمال را تقویت کند.

احتمال دوم، وقوع چنین بی ادبی برای اولین بار، آن هم نسبت به زوار ایرانی است.

در بررسی احتمال دوم کاملا مشخص است که هرگز و به صورت اتفاقی دو مامور – حتی خود سر- به خود اجازه نخواهند که چنین امری را مرتکب شوند وبه همین دلیل وقوع برنامه ریزی شده این کار – در هر سطحی از دولتمردان و حکمرانان یا مامورین عالی یا میان رتبه سعودی- محتمل است. به ویژه اینکه شیرینی حکمرانی امیر جدید سعودی با شکست های نظامی خفت بار مزدوران ال سعود در عراق، سوریه و یمن و شکست سیاسی انان در تثبیت و تداوم ائتلاف مخالفان فعالیت های صلح امیز هسته ای ایران به تلخی گراییده است و انان یا مزدورانشان با خفت و زبونی بیش از پیش راهی جز به چالش کشیدن غیرت ایرانی و ایرانیان را پیش روی خود ندیده اند.

با در نظر گرفتن این دو احتمال یا - هر احتمال دیگری که به ذهن خواننده محترم – متبادر شود پاسخ گستاخی مامورین سعودی با انجام اقدامات کلیشه ای دیپلماتیک و حتی محاکمه قانونی و شرعی آنان کافی نیست.

چرا که چنین بی حرمتی حکایت از عدم صلاحیت و لیاقت ال سعود در نوکری زائران سرزمین وحی دارد و مجددا ًاین جمله بنیانگذار انقلاب اسلامی را به یاد اور می اورد که " در هر صورت آل سعود براى تصدى امور کعبه و حج لیاقت نداشته و علما و مسلمانان و روشنفکران باید چاره‏اى بیندیشند "

حال که این خاندان علی رغم ناتوانی در تامین امنیت مهمانان ان کشور و اداره چند مامور امنیتی، امکانات پیدا و پنهان خود را در جنگ افروزی در منطقه بکار گرفته اند ایا زمان ان فرا نرسیده از ظرفیت گسترده کشورهای اسلامی در اصلاح و تغییر روند خدمت به زائران بیت الله الحرام و توقف حاکمیت این اندیشه متحجر در این حوزه استفاده نماییم.

در این نوشتار که یکی از تلخ ترین مکتوبات این حقیر است از دولتمردان محترم خواستارم، فراتر از شعار بازگرداندن عزت به گذر نامه ایرانی و به موازات انجام اقدامات کلیشه ای دیپلماتیک مانند احضار کاردار و.... از ظرفیت" سازمان کنفرانس اسلامی" برای اثبات عدم صلاحیت ال سعود - که اکنون دلایل متعددی نیزدارد - استفاده نمایند.

البته هیات رئیسه و نمایندگان مجلس شورای اسلامی نیز فراموش ننمایند که ارائه طرح و نوشتن نامه به رئیس جمهور کفایت نمی کند و پیگیری عدم لیاقت این خاندان از مسیر "اتحادیه مجالس اسلامی" الزامی و موثر است.

در پایان لازم به یاداوری است که عزت و احترام مراجع عظام تقلید در بین علماء مسلمان به گونه ای است که واکنش ومکاتبه انان با سایرعلماء دینی و پیگیری انان - با توجه به تاکید بنیانگذار انقلاب اسلامی - تاثیر فراوانی در اصلاح و ارتقاء خدمت رسانی به حجاج خواهد داشت.
 
کلمات کلیدی : بابک حیدری
 
۱۳۹۴-۰۱-۲۶ ۱۹:۵۴:۳۱
واقعا باید به تمام کشورهای اسلامی اطلاع رسانی بشه و تایید بشه که این آل سعود اصلا لیاقت نداره دیگه مگه حاکم اسلامی میشه این کار را تایید کنه و برخورد محکم نکنه ؟؟ یعنی چه ؟؟ (2825986) (alef-3)
 
بی نام
۱۳۹۴-۰۲-۰۱ ۱۰:۰۳:۱۷
وقتی ایرانیان پول خود را به جیب بزرگترین دشمن خود یعنی اعراب واریز می کنند باید منتظر هر رفتار فاجعه باری باشند!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (2837725) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۶ ۱۱:۳۵:۵۹
اعراب مساوی آل سعود نیست (2848644) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.