توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 399834
مذاکره تلفنی معاونان ظریف و لاوروف
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۴۲
اوضاع سوریه در مذاکره تلفنی معاون وزارت امور خارجه و نماینده رئیس جمهوری روسیه در امور خاورمیانه و معاون عربی-آفریقای وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران روز پنجشنبه بررسی شد.

به گزارش تسنیم، میخائیل بوگدانف در گفت‌وگوی تلفنی با حسین جابری انصاری درباره راهکارهای از سرگیری تلاش های هماهنگ بین المللی برای حمایت از آغاز دوباره مذاکرات ملی سوریه تبادل نظر و رایزنی کردند.

وزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد: در این گفت‌وگوی تلفنی معاونان وزرای خارجه دو کشور در باره حل و فصل سیاسی بحران سوریه رایزنی کردند.

جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه در باره مذاکرات ملی سوریه بین دولت این کشور و گروه های معارض سیاسی دیدگاه ها و رویکردهای مشترکی دارند و هر دو کشور خواستار ازسر گیری مذاکرات بدون هر گونه پیش شرط هستند، اما آمریکا و چند کشور غربی و عربی ضد سوری حامی گروه های مسلح و تروریستی بارها برای آغاز مذاکرات پیش شرط هایی را مطرح کرده اند که مانع ثمربخشی گفت‌وگوها و ادامه تلاش های بین المللی در این زمینه شده است.
 
کلمات کلیدی : ظریف+لاوروف+سوریه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.