توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 493244
درخواست آنکارا برای استرداد فوری فتح‌الله گولن
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۷ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۴۶
معاون نخست‌وزیر ترکیه با بیان اینکه ادامه تهدیدهای روحانی ترک‌تبار ساکن آمریکا "غیر قابل قبول" است، گفت واشنگتن باید "فورا" رئیس سازمان "تروریستی" فتح‌الله گولن را به آنکارا تحویل دهد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آنادولو، نومان کورتولموش، معاون نخست‌وزیر ترکیه دوشنبه در کنفرانس خبری گفت: فتح‌الله گولن که ژوئیه گذشته افراد بسیاری را برای سرنگونی دموکراسی در ترکیه شهید کرد، همچنان ساکن ایالت پنسیلوانیا در آمریکاست و انگار هیچ اتفاقی نیفتاده است. گولن با رسانه‌های خبری مهم جهان مصاحبه می‌کند و تلاش دارد تا تعهد سازمانی هوادارانش را تحریک کند.

به گفته او، ترکیه و آمریکا تاریخ دور و درازی از همکاری در ناتو دارند و ائتلافشان در خاورمیانه استراتژیک است. کورتولموش گفت: این ائتلاف و دوستی نیازمند آن است که گولن بازداشت شده و فورا بازگردانده شود. اصلا قابل قبول نیست که رئیس یک سازمان خونین و قاتل همچنان به تهدید ترکیه از آنجا ادامه دهد.
 
کلمات کلیدی : فتح‌الله گولن، ترکیه، اردوغان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.