توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 497547
هزینه سنگین سفر شاه سعودی به مراکش
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۲۰
صورتحساب سفر تفریحی پادشاه عربستان به سواحل کشور مغرب، افکار عمومی جهان را حیرت زده کرد.

روزنامه جمهوری اسلامی نوشت: روزنامه مغربی الاخبار با تاکید بر سفر ملک سلمان و هیات همراهش به شهر طنجه در ساحل اشقار نوشت: شمار همراهان پادشاه عربستان، 1000 نفر است و برای این تعداد، 800 اتاق در پنج هتل پنج ستاره مغرب رزرو شده است. همراهان ملک سلمان همچنین، 170 هزار خودروی خصوصی کرایه کرده‌اند که هزینه هر یک از آن‌ها روزانه حدود 4 هزار درهم، معادل 423 دلار است و این به آن معنی است که هزینه کرایه خودرو برای همراهان پادشاه عربستان در یک روز، به حدود 72 هزار دلار می‌رسد. با توجه به اینکه قرار است ملک سلمان و همراهان یکماه در مغرب بمانند، هزینه‌ها بالغ بر یک میلیون و 360 هزار دلار خواهد بود و این تنها، هزینه کرایه اتاق و خوروی آنان است.


این مبلغ، بدون در نظر گرفتن هزینه خودروهای گردشگری محاسبه شده است که همراهان ملک سلمان کرایه کرده اند، خودروهایی که کرایه آن‌ها روزانه 1500 درهم، معادل 158 دلار است و تعداد آن‌ها نیز مشخص نیست.
 
کلمات کلیدی : ملک سلمان، مراکش، عربستان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.