توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 496337
پیش بینی وقوع جنگ داخلی در عربستان
تاریخ انتشار : شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۶:۱۱
یک پایگاه خبری انگلیسی با اشاره به چالش‌ها و بحران‌های اقتصادی که مردم عربستان با آن دست و پنجه نرم می‌کنند نوشت که جنگ داخلی در این کشور در پی این بحران‌ها قریب‌الوقوع به نظر می‌رسد.

به گزارش الوقت، پایگاه خبری میدل ایست آی در گزارشی نوشت که سیاست‌های اقتصادی شکست خورده عربستان که نتایج منفی و بی ثمری برای محرومان داشته و حتی کارگران نیز از این سیاست‌ها ضربه خورده‌اند احتمالا به وقوع جنگ داخلی در این کشور منتهی شود.

در سایه ناتوانی اقتصادی که عربستان از آن رنج می‌برد به همراه سیاست‌های تشدید اوضاع بر کارگران و عدم توجه به سرنوشت طبقه فقیر، سبب شده تا گزارش‌های رسانه‌ای درباره وقوع جنگی داخلی در این کشور در پاسخ به سختی‌های اقتصادی هشدار دهند.

پایگاه خبری میدل‌ایست آی در گزارشی با عنوان جنگ داخلی قریب الوقوع در عربستان سعودی به افزایش تعداد شهروندان سعودی و کارگران خارجی که با سختی‌های اقتصادی بی سابقه مواجه هستند اشاره کرد و افزود که بحران‌های معیشتی فتیله خواسته‌ها را تحریک کرده و وضعیت عمومی بیش از این آرام باقی نخواهد ماند.

علی رغم جایگاه اقتصادی که عربستان سعودی دارد و منابع نفت سیاهی که از آن بهره می‌برد اما سیاست‌های دولتی این کشور با شکست همراه بوده و نتایج منفی بر آینده شهروندان و کارگران داشته است. این پایگاه خبری نوشت که سیاستمداران در سازمان‌های دولتی قادر نیستند که نتایج اقداماتی را که انجام می‌دهند را ببینند مالیات و عوارضی که دولت هر از چند گاهی اعمال می‌کند باعث نابودی شرکت‌های تجاری کوچک و متوسط که با بودجه‌ها و درآمدهای بسیار محدودی فعالیت می‌کنند می‌شود.

میدل ایست آی نوشت که سیاست‌های دولت عربستان به جای آنکه از بخش‌های کوچک و متوسط حمایت کند در حال فشار آوردن به آنها می‌باشد.

این پایگاه خبری به ولخرجی شاهانه در جریان سفر "دونالد ترامپ" رئیس جمهور آمریکا به عربستان اشاره کرد و نوشت که پادشاه و مقامات ارشد عربستان به هیچ وجه به سختی‌های اقتصادی که ملت با آن مواجه هستند توجهی نداشته و اموال این کشور را به کشوری دیگر بخشیده‌اند. خشم و غضب در کشور در حال افزایش بوده و هیچ کسی نمی‌داند که چه زمانی به نقطه تحول خواهد رسید و شراره‌های انقلاب برافروخته خواهد شد اما تردیدی وجود ندارد که این شراره‌ها زمانی که مردم تمام آن چیزی را که در اختیار دارند از دست بدهند منفجر می‌شود.
 
کلمات کلیدی : ملک سلمان، عربستان، ولیعهد، محمد بن سلمان، جنگ داخلی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.