نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 493949
پادشاه عربستان دستور بازداشت شاهزاده سعودی را صادر کرد
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۹ تير ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۱۴
به دنبال انتشار یک نوار ویدئویی از یک شاهزاده سعودی در حالی که شهروندان این کشور را مورد ضرب و شتم قرار داده و ناسزا می‌گوید پادشاه عربستان صبح امروز ( پنج شنبه ) دستور بازداشت وی و تمام دستاندرکاران تولید این نوار ویدیویی را صادر کرد.

به گزارش ایسنا به نقل از سایت روسیه الیوم، سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان در ساعات اولیه امروز دستور داد فورا سعود بن عبدالعزیز بن مساعد آل سعود را دستگیر و به زندان بیاندازند. همچنین دستور داد تا تمام کسانی که در این نوار ویدئویی منتشر شده در شبکه های اجتماعی در کنار شاهزاده سعودی حضور داشتند نیز دستگیر شوند.

ملک سلمان همچنین دستور داد تا تحقیقات لازم را از تمام دست اندرکاران تولید این نوار ویدئویی که در برگیرنده اقداماتی است که باید شخص انجام داده مجازات شود صورت پذیرد. بر اساس دستور پادشاه عربستان افراد مذکور تا زمان صدور حکم شرعی علیه آن‌ها نمی توانند آزاد شوند.

وی همچنین دستور داد تا هر گونه اقدامات خلاف قانون که از نفوذ و جایگاه شخص سوء استفاده می‌شود شناسایی و افراد متخلف به دادگاه تحویل داده شوند. بر اساس این نوار ویدیویی که در شبکه های اجتماعی منتشر شده شاهزاده سعودی تعدادی از شهروندان عربستانی از جمله زنان را مورد ضرب و شتم قرار می‌دهد.

این نوارویدیویی با هشتک "شاهزاده سعودی شهروندان را کتک می‌زند" به صورت گسترده در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده و به ترند نخست عربستان تبدیل شده است.
 
کلمات کلیدی : ملک سلمان، عربستان، ولیعهد، محمد بن سلمان
 
کیوان سپانلو
Canada
۱۳۹۶-۰۴-۲۹ ۲۱:۳۵:۴۲
با سلام و احترام
خدا را بر آن بنده بخشایش است
که خلق از وجودش در آسایش است
سعدی (4482565) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.