توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 506852
کارلوس کی روش: برای شکست دادن کره تلاش می‌کنیم/ دیدار فردا برای ما تاریخ‌ساز است
بخش ورزشی الف، 8شهریور 96
سرمربی تیم ملی فوتبال ایران از دیدار با کره جنوبی به عنوان یک بازی مهم یاد کرد و گفت: با تیمی بازی داریم که یک بار به نیمه نهایی جام جهانی راه یافته است.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۸ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۳۵
به گزارش مهر، کارلوس کی‌روش در نشست خبری قبل از دیدار برابر کره جنوبی گفت: به همه خبرنگاران خیر مقدم می گویم. مایه خرسندی و افتخار است که در جمع شما حضور دارم. به حضور این تعداد خبرنگار تبریک می گویم. حضور تعداد زیاد خبرنگاران نشان می دهد بازی فردا بسیار مهم است و رسانه های ایرانی و کره ای به شدت به بازی فردا اهمیت می دهند. 
سرمربی تیم ملی ایران ادامه داد: کره‌جنوبی سابقه حضور در نیمه نهایی جام جهانی را دارد. حضور پرتعداد خبرنگاران نشانه این است که کره جنوبی به چه دلیل ۸ بار به مسابقات جام جهانی راه یافته و دو بار قهرمان آسیا شده است.

کی روش در ادامه تعریف از حریف فردای ایران گفت: این تیم همچنین به نیمه نهایی جام جهانی هم راه پیدا کرده است. ما از بازی با کره یاد می‌گیریم. هربار فرصت رویارویی با کره برای ایران به دست می‌آید ما از این فرصت برای پیشرفت و یادگیری بیشتر استفاده خواهیم کرد. کره یکی از بهترین تیم های آسیاست و ما از مواجهه با این تیم چیزهای زیادی فرا خواهیم گرفت.
سرمربی تیم ملی افزود: بهترین تلاشمان را می کنیم تا بتوانیم کره جنوبی را شکست دهیم. ما از این تیم شناخت کامل داریم و می دانیم تا الان یازده گل زده اند که ۹ گل آن در ۴ بازی اخیر بوده است و در تمام بازی‌های خانگی هم پیروز شده‌اند اما ما هم تیم ایران هستیم و رکوردهای خودمان را داریم.

کارلوس کی روش خاطرنشان کرد: امیدواریم با ارائه فوتبالی خوب و برتر کره را شکست دهیم. در واقع وظیفه داریم فردا پیروز شویم. مطمئنا کارمان آسان نیست اما به عنوان تیمی که حضورمان در جام جهانی قطعی شده، وظیفه داریم تمام سعی خود را انجام دهیم تا فردا پیروز شویم. امیدوارم پس از پیروزی در بازی فردا هواداران فوتبال ایران باشند که خوشحالی کنند.
وی ادامه داد: سعی کردم تمام اطلاعاتی که مربوط به سرمربی کره و تیم او بوده را به دست آورم اما متاسفانه اطلاعات کافی در سطح ملی ندارم. البته اطلاعات سرمربی کره را در حوزه باشگاهی به دست آوردم و آن را آنالیز کردم و با استراتژی او آشنا شدم. اطلاعات ما بسیار محدود بوده اما نقاط ضعف و قوت این تیم را به خوبی می شناسیم. از این رو بهترین عملکرد را مقابل این تیم خواهیم داشت.
کی روش در پاسخ به این پرسش که ترجیح می‌دهید کدام تیم همراه ایران به جام جهانی برود، افزود: در فوتبال خوب نیست احساسات‌مان را مطرح کنیم. چون این حرکت غیرمحترمانه خواهد بود. امیدوارم بهترین تیم به همراه ایران به جام‌جهانی صعود کند چون این موضوع به افزایش سطح فنی در فوتبال آسیا خواهد کرد.
سرمربی تیم ملی درباره برتری ایران مقابل کره جنوبی در سال های گذشته با نتیجه یک بر صفر گفت: اگر من این شانس را داشته باشم که تمام بازی ها را با نتیجه ۱۰ بر صفر شروع کنم، این کار را انجام می‌دهم اما می‌دانم پیروزی با نتیجه یک برصفر هم فوق العاده است. 

کی روش ادامه داد: واقعیت شفاف این است که ما هم در دفاع  و در حمله باید بهترین عملکرد را داشته باشیم. این یک اصل است که برای بهتر حمله کردن باید خوب دفاع کنید و برای بهتر دفاع کردن باید خوب حمله کنید. ما می دانیم بازیکنان مان درون زمین برای یکدیگر از جان گذشتگی می کنند و این روحیه تیمی ما است. ما وقتی گل می زنیم از بازیکن اصلی تا نیمکت نشین در آن سهیم هستند و وقتی گل می خوریم انگشت اتهام به سمت کسی دراز نمی کنیم. 
سرمربی تیم ملی درباره رکورد ایران در گل نخوردن در مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه بیان داشت: این رکورد یک افتخار برای ما است اما باعث نمی شود تا بازی فردا را جدی نگیریم. اتفاقا وظیفه ما را سنگین تر می کند. ما برای بازی با کره احترام زیادی قائل هستیم. این تیم بازی های خانگی اش را برده و ما مثل بازی های گذشته، مسابقه فردا را جدی می‌گیریم و می‌دانیم که این بازی مرگ و زندگی برای ما است. بازی فردا برای ما می تواند تاریخ ساز باشد.     
۱۳۹۶/۰۶/۱۲ ۱۰:۳۷
 
۱۳۹۶/۰۶/۱۰ ۱۲:۴۱
 
۱۳۹۶/۰۶/۰۹ ۱۹:۳۰
 
۱۳۹۶/۰۶/۰۹ ۱۸:۴۶
 
۱۳۹۶/۰۶/۰۹ ۱۸:۱۰
 
۱۳۹۶/۰۶/۰۹ ۱۷:۰۸
 
۱۳۹۶/۰۶/۰۸ ۰۹:۵۹
 
۱۳۹۶/۰۳/۲۲ ۲۳:۴۲
 
۱۳۹۶/۰۱/۰۸ ۱۹:۲۵
 
۱۳۹۵/۰۷/۱۸ ۲۳:۱۱
 
 
کلمات کلیدی : تیم ملی فوتبال ایران+تیم ملی فوتبال کره جنوبی+کی روش
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.