توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 400772
کی‌روش کره را سورپرایز خواهد کرد
بخش ورزشی الف،18مهر95
سرمربی تیم ملی برای زمین گیر کردن کره جنوبی اندیشه های دیگری جز تدابیرش برای دیدار با ازبکستان در سر دارد، کارلوس کی روش پس از دیدار قبلی، زلزله ای در تمرینات خود به وجود آورد.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۱۱
به گزارش "ورزش سه"، مطابق آنچه هفته پیش و قبل از بازی برابر ازبکستان در تمرینات تیم ملی مشاهده می کردیم، کاملا پیدا بود سرمربی پرتغالی تیم ملی تاکید بیشتری روی چه برنامه هایی برای توقف حریفش دارد، کی روش که حواسش به عملکرد تمام بازیکنانش در طول تمرینات بود به دنبال بهترین استفاده از ضربات ایستگاهی بود تا در دیداری که برابر تیم صدرنشین و در خانه آنها برگزار می شود، بتواند برگ برنده ای در جیب داشته باشد تا در موقع لزوم رو کند.


کی روش که حساسیت ویژه ای حتی روی نحوه ارسال توپ ها و طرز ورود و خروج بازیکنان مدافع و مهاجم در محوطه جریمه داشت در نهایت مزد خود را گرفت و دقیقا یک ضربه ایستگاهی باعث خوشبختی او و تیمش در تاشکند شد.

 حالا و پس از پیروزی در بازی سوم، تیم ملی در تهران به سراغ کره جنوبی می رود، تیمی که تاکنون نتوانسته در برابر ایران و در زمان این سرمربی به توفیقی برسد و این یعنی مرد پرتغالی روش مقابله با فوتبال سرعتی کره را بلد است و به همین دلیل از تمرینات ویژه ای برای حضور در برابر این تیم استفاده می کند، تمریناتی که 180 درجه با تمرینات هفته پیش متفاوت است. کی روش این روزها تاکید فراوانی روی دو اصل در بازی تیمش دارد، پرسینگ شدید و عدم عبور توپ، فوتبال یک ضرب.

کی روش در سه تمرینات اخیر روی این دو اصل نگاه ویژه ای داشت و برنامه های خود را روی همین دو ویژگی سوار کرده است، به طور مثال وی دو روز پیش، سه مدل فوتبال را در تمرین پیاده کرد، در ابتدا بدون دروازه و دروازه بان، سپس با دروازه و بدون دروازه بان و در نهایت با دروازه و دروازه بان، در تمام این تمرینات گروهی صاحبان توپ بودند که باید توپ را با یک یا حداکثر دو ضرب به بازیکنان دیگر و سپس دروازه می رساندند، گروه دوم نیز ممانعت از عبور توپ را با حداکثر فشار در دستور کار داشتند.

در تمرین امروز نیز کی روش ملی پوشان را به چهار تیم تقسیم کرد که هر دو تیم باید با یکدیگر به رقابت می پرداختند، دو زمین با مساحت کم(کمی بزرگتر از محوطه جریمه) و 12 دروازه کوچک(6 دروازه در هر زمین)، به غیر از سه دروازه بان تیم ملی، 11 بازیکن باید در هر زمین به رقابت می پرداختند(دو تیم پنج نفره و یک بازیکن آزاد). تمرینی که دقیقا در مرحله فینال تدابیر کی روش برای پیاده سازی برنامه هایش برای بازی برابر کره قرار دارد.

البته شوت به دروازه نیز تدبیری است که سرمربی تیم ملی نیم نگاهی به آن دارد، شوت ها و ضرباتی که در انتهای یک ضدحمله به دست می آیند، حرکات ترکیبی که با چند ضرب توپ را به بازیکن هدف می رسانند با یک شوت خوب می تواند گل مهمی را به همراه بیاورد و کی روش نیز به این موضوع در دیداری اینچنینی واقف است، او آنقدر به این موضوع حساسیت دارد که حتی به پوزیشن بازیکن حین زدن ضربه نهایی نیز دقت دارد و تذکراتی را به آنها ارائه می کرد.

بازی تک ضرب برای عبور توپ در کمترین زمان ممکن، شوت مطمئن به دروازه حریف و پرسینگ برای عدم عبور توپ های حریف سه تدبیری بود که سرمربی تیم ملی این روزها به آن دقت ویژه ای داشت، دقت و حساسیتی که با فریادها و تشویق های انگیزشی وی توأم بود.
۱۳۹۶/۰۶/۱۲ ۱۰:۳۷
 
۱۳۹۶/۰۶/۱۰ ۱۲:۴۱
 
۱۳۹۶/۰۶/۰۹ ۱۹:۳۰
 
۱۳۹۶/۰۶/۰۹ ۱۸:۴۶
 
۱۳۹۶/۰۶/۰۹ ۱۸:۱۰
 
۱۳۹۶/۰۶/۰۹ ۱۷:۰۸
 
۱۳۹۶/۰۶/۰۸ ۱۱:۳۵
 
۱۳۹۶/۰۶/۰۸ ۰۹:۵۹
 
۱۳۹۶/۰۳/۲۲ ۲۳:۴۲
 
۱۳۹۶/۰۱/۰۸ ۱۹:۲۵
 
 
کلمات کلیدی : تیم ملی فوتبال ایران+تیم ملی فوتبال کره جنوبی+کی روش
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.