نظر منتشر شده
۹
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 293688
حجتی: کشور بی‌صاحب نیست که تهدید می‌کنید/ بیخود کردید دانه‌ روغنی نمی‌خرید
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۷ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۲۸
وزیر جهاد کشاورزی از وجود رانت در واردات روغن خام به کشور خبر داد و گفت: عده ای می‌خواهند روغن را که در همه دنیا ارزان شده، گران‌ کنند و نسبت به نخریدن دانه‌های روغنی تهدید هم می‌کنند.

وی خطاب به صنایع روغن نباتی گفت: بیخود کردید که دانه روغنی از کشاورز نمی‌خرید؛ کشور بی‌صاحب نیست که تهدید می‌کنید.

به گزارش ایسنا، محمود حجتی امروز - سه شنبه - در سومین گردهمایی سراسری مدیران وزارت جهاد کشاورزی اظهار کرد: چهار میلیارد دلار واردات صورت گرفته است که به همین میزان سرمایه های بین نسلی از جمله نفت را فروخته ایم و دانه روغنی وارد کرده ایم. از سوی دیگر تهدید می کنند که از امروز سویا نمی خریم، بیخود کردید که نمی‌خرید.

وی افزود: در همه دنیا قیمت روغن کاهش یافته است و چون در داخل افزایش نیافته تهدید می‌کنند؛ مگر کشور صاحب ندارد.

گوشی به تهدیدها نخواهیم سپرد

وزیر جهاد کشاورزی تصریح کرد: گوشی به این حرف ها و تهدیدها نخواهیم سپرد و در این زمینه تولید کلزا هم در تناوب، تقویت خاک، تامین نیاز کشور و حمایت از زنجیره تولید باید توسعه یابد اما مشکلاتی به علت رانت در واردات بوده و هست که باید مراقبت کرد، چرا که مقام معظم رهبری هم به شخص من فرمودند که "مراقب واردات باش".

حجتی تاکید کرد: اگر مراقبت نکنیم تولید روی دست‌مان می ماند. وضعیت بازار روغن خام در جهان با توجه به کاهش قیمت نفت و سر ریز دانه های روغنی در بازار مصرف مستقیم که در سوخت های بیو مورد استفاده قرار می گرفت باعث افت قیمت روغن خام شد؛ به گونه ای که علیرغم افزایش نرخ ارز برای واردات از ۱۲۲۴ به ۲۹۰۰ تومان، قیمت این محصولات نسبت به گذشته کاهش یافت که این وضعیت مشکلاتی در داخل کشور ایجاد کرده است.

وی گفت: استانداردسازی تولید، واردات و مصرف انواع کود و سم در کشور به عنوان دو عنصر موثر در تولید محصولات کشاورزی سالم که در گذشته مغفول مانده بود در دولت یازدهم مورد توجه قرار گرفت و ثمره آن افزایش تولید محصولات کشاورزی به ویژه محصولات راهبردی بوده است.

وزیر جهاد کشاورزی اظهار کرد: درآمدهای دولت وضعیت خوبی ندارد، چرا که درآمدها یا از مالیات تامین می شوند یا از نفت؛ در زمینه نفت که دو سال گذشته دو و نیم میلیون بشکه نفت ۱۰۰ دلاری صادر می کردیم و امروز یک میلیون بشکه نفت ۴۰ دلاری. البته همه این منابع هم در اختیار دولت قرار نمی گیرد؛ بنابراین میزان درآمدهای دولت نسبت به سال های گذشته بسیار کاهش یافته است.

حجتی اظهار امیدواری کرد در یک دوره منطقی مشکلاتی که وجود دارد را بتوانیم پشت سر بگذاریم و بتوانیم زمینه منابعی را از خارج تامین کنیم و از طریق قانون خروج از رکود به این مهم برسیم. در زمینه تورم نیز امیدواریم بتوانیم آن را تک رقمی کنیم و با حل این مشکلات، بهره وری را افزایش دهیم و با افزایش تقاضا بتوانیم رونق را با کشور بازگردانیم.
 
کلمات کلیدی : روغن ، دانه‌هاي روغني ، کشاورزی ، محمود حجتی
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۷ ۱۴:۲۳:۰۰
ممنونیم جنای وزیر (3172646) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۷ ۱۵:۲۷:۰۶
درود بر وزیر جهاد (3172777) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۸ ۱۲:۰۴:۵۷
آخر سر هم می بینیم اینها همش حرف بوده و روغن را گران می کنند ! (3174488) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۷ ۱۵:۲۸:۱۳
انشالله مملكت با ايستادن مقابل زورگويان داخلي به سرانجام برسددر اهواز كه فيلمش هم امده كه سربازان نيروي انتظامي راميزنندا با چاقو و انواع اسلحه سردو گرم خوب يك مغازه دار اجاره ميدهد ماليات ميدهد بول شهرداري ميدهد اب و برق ميدهد و يك دستفروش بيزحمت و بدون برداخت هيچ هزينه اي صاحب ميشود نبض بازار رااينكه كار ندارند دروغ است حاضر نيستندكارگري كنند ماليات بدهندبيمه باشندو اين دولت است كه ضرر ميكندو مملكت واقتصاد مملكت بايد بايد جمع اوري شوند به هر ترتيبي به هر ترتيبي اينها با لات بازي و قلدر بازي حرف خود رابه كرسي مينشانند و اقتصادمملكت را فشل ميكنند (3172780) (alef-11)
 
احسان
۱۳۹۴-۰۶-۱۷ ۱۸:۲۹:۲۹
افرین به وزیر
پاسخی دندان شکن (3173167) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۷ ۲۰:۴۳:۳۷
باید دید در عمل چی میشه (3173381) (alef-11)
 
محمدهادی
۱۳۹۴-۰۶-۱۷ ۲۲:۱۴:۳۲
سلام

اولا دم ایشان گرم

ثانیا آرزوی موفقیت در کار وزارت (3173548) (alef-11)
 
رضا
۱۳۹۴-۰۶-۱۸ ۱۰:۰۰:۵۴
زنده باد وزیر جهاد کشاورزی (3174219) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۴ ۱۸:۰۴:۰۹
چه میکنه قانون تمرکز (3326603) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.