نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 504724
حجتی: کارخانه‌های ما به دنبال ایجاد ارزش افزوده در داخل کشور باشند
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۰۰
وزیر جهاد کشاورزی گفت: کارخانه‌های روغن با تولید روغن از دانه‌های روغنی دنبال کسب ارزش افزوده در داخل کشور باشند.

به گزارش ایسنا، محمود حجتی در حاشیه جلسه امروز (چهارشنبه) هیئت دولت در پاسخ به سوالی در خصوص تعطیلی برخی کارخانه‌های روغن در کشور اظهار کرد: ما به میزان مشخصی روغن برای مصرف در کشور نیازمندیم که البته امیدواریم سال به سال واردات آن کاهش یابد. جهتگیری دولت در این زمینه این است که به جای وارد کردن روغن خام، دانه رواغنی وارد کرده و ازآن روغن بگیریم تا ارزش افزوده داخل کشور انجام شود.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: هم اکنون در صنعت روغن کشی و تصفیه روغن ظرفیت‌هایی در کشور ایجاد شده که بیشتر از نیاز کشور است بنابراین سرمایه گذاران و کارآفرینان این حوزه باید به این سمت بروند که فرآیند روغن‌کشی را در داخل کشور انجام دهند و حتی محصول نهایی را به کشورهای هدف صادر کنند. چون الان این اتفاق نمی‌افتد بعضی کارخانه‌های روغن با تمام ظرفیت کار نمی‌کنند.

حجتی درباره مسائل مطرح شده در خصوص خرید تضمینی گندم نیز گفت: این موضوع در بخش خبری 20:30 مطرح شد که خود آن بخش هم آن را اصلاح کرد. در این زمینه تخلفی انجام شده بود و یک نفر گندم را از گندمکاران خریده بود و آن را با ماسه آلوده کرده بود اما مرکز خرید گندم را از او تحویل نگرفت و این فرد جنجال به راه انداخت. به هر حال گندمی که خریده می‌شود باید شناسنامه‌دار باشد. به همین دلیل دوستان ما در استان فارس این گندم را خریداری نکردند.
 
کلمات کلیدی : محمود حجتی + کشاورزی
 
United States
۱۳۹۶-۰۶-۰۱ ۲۱:۰۵:۲۲
کارنامه اقای حجتی در وزارت جهاد کشاورزی زیر صفر است. (4531979) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.