توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 489384
افزایش کشت مواد مخدر در افغانستان / کشف ۷۱۰ تن مواد مخدر درسال ۹۵
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۴ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۴۴
رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر نیروی انتظامی گفت: سال گذشته ۷۱۰ تن انواع مواد مخدر در کشور کشف و ضبط شد.

به گزارش مهر، سردار محمدمسعود زاهدیان صبح امروز در مراسم روز جهانی مبارزه با مواد مخدر در مشهد اظهارکرد: متاسفانه حضور آمریکایی ها در افغانستان باعث افزایش کشت مواد مخدر در این کشور شده است.

وی افزود: در زمان ورود آمریکایی ها به افغانستان میزان کشت مواد مخدر در این کشور حدود ۱۸۵ تن در سال بود که امسال پیش بینی می شود این میزان به ۷ هزار تن برسد.

رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا بیان کرد: قاچاق مواد مخدر متاسفانه به صورت سازمان یافته انجام می شود و حتی سرویس های اطلاعاتی نیز در این امر دخیل هستند زیرا منافع زیادی برای آنها دارد.

زاهدیان با اشاره به میزان کشفیات مواد مخدر در کشور گفت: سال گذشته ۷۱۰ تن انواع مواد مخدر در کشور کشف شد که در راه مبارزه با قاچاقچیان، هشت نفر شهید و ۱۰ نفر نیز به درجه جانبازی نائل آمدند.

وی تاکید کرد: تلاش نیروی انتظامی اشرافیت کامل بر مرزهای مشترک کشور با افغانستان و پاکستان به منظور جلوگیری از ورود مواد مخدر به کشور است و در این راستا سال گذشته ۲ هزار و ۱۹۵ هزار باند قاچاق موادمخدر درکشور شناسایی و منهدم شدند و ۸ هزار و۸۸۰ عملیات مسلحانه نیز در این خصوص به انجام رسید.
 
کلمات کلیدی : مواد مخدر + دستگیری + قاچاق مواد مخدر
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.