توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 411019
هشدار انگلستان نسبت به توان بالای تانک جدید روسیه
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۲۰
سازمان اطلاعات ارتش انگلیس در گزارشی نسبت به خطرات نسل جدید تانک‌های روسی و تهدید آن علیه ناتو و علیه انگلیس، هشدار داد.

به گزارش فارس، سازمان اطلاعات ارتش انگلیس هشدار داد نسل جدید تانک روسی به نام «آرماتا» قابلیت‌هایی دارد که تهدیدی جدی علیه انگلیس است.

این وزارتخانه همچنین درباره اینکه چرا دولت هیچ برنامه‌ای برای این تانک‌های روسی ندارد، معترض بوده و هشدار داد این نسل جدید تانک روسی تهدیدی علیه نیروهای ناتو خواهد بود.

گزارش اطلاعات ارتش انگلیس این تانک را «انقلابی‌ترین تغییر در طراحی تانک در نیم قرن گذشته» توصیف کرده و نوشته است که برای اولین بار یک برج متحرک بدون سرنشین و دیجیتال داخل یک تانک جنگی تعبیه شده است.

در این گزاش هشدار داده شده، راهبرد دفاعی انگلیس بر تهدید تجهیزات انفجاری که شورشیان از عراق و افغانستان وارد می‌کنند، گذاشته شده و تهدید تانک‌ها را در نظر ندارند.

این گزاش همچنین اشاره کرد، روسیه ناوگانی متشکل از 2 هزار و 500 تانک فعال و 12 هزار و 500 تانک ذخیره در اختیار دارد که این تعداد 35 برابر ناوگان تانکی ارتش انگلیس است.

در ادامه گزارش امده است، در صورت پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات آمریکا تهدید دیگری علیه ناتو وجود خواهد داشت چراکه ترامپ نسبت به تامین بودجه دفاعی ناتو از سوی آمریکا اعتراض کرده و اگر این بودجه قطع شود، غرب را در مقابل خشونت ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور روسیه ضیف می‌کند.
 
کلمات کلیدی : انگلستان+تانک روسی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.