توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 492207
روسیه مدرن ترین تانک خود را در سوریه آزمایش می‌کند
تاریخ انتشار : شنبه ۲۴ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۴:۰۱
یک کارشناس نظامی روس با اشاره به استفاده از تانک قدرتمند ارتش روسیه در خاک سوریه تاکید کرد که به‌کارگیری این جنگ‌افزار تاثیر به‌سزایی در معادلات جنگ‌ها دارد.
به گزارش خبرگزاری صداوسیما، اسپوتنیک عربی، منابع خبری روسی اعلام کردند روسیه تانک موسوم به «نابودگر-2» یا (بی.ام. بی.تی- 72) را برای آزمایش به سوریه فرستاده است، تانکی که هفته پیش در پایگاه هوایی «حمیمیم» در معرض بازدید بشار اسد، رئیس جمهور سوریه، قرار گرفت.

«ولادیمیر آنوخین»، کارشناس نظامی روس و معاون رئیس آکادامی ژئوپولوتیک روسیه، درباره اهمیت و ارزش این جنگ افراز روسیه در شرایط نوین جنگی به نشریه «نیو انفورم» گفت: «در شرایط سخت جنگی و حجم آتش شدید از سوی دو طرف و نیز در شرایط پیشروی نیروهای پیاده نظام دشمن، نابودگر-2 ابزاری اساسی برای تاثیرگذاری بر دشمن خواهد بود.»
به گفته وی، این جنگ‌افزار در جنگ‌های نوین، سلاحی بسیار ضروری است و می‌تواند تاکتیک‌های میدان نبرد را به سرعت تغییر دهد و به همین دلیل می‌تواند کارایی یگان‌های زرهی را بسیار افزایش دهد از این روست که سلاحی ضد تانک و افراد به شمار می‌رود و می‌تواند مقاومت و ایستادگی دشمن را از بین ببرد.
وی افزود نابودگر در تقویت و افزایش کارآمدی ارتش سوریه در نبرد علیه گروه داعش بسیار موثر خواهد بود و بدون به‌کارگیری چنین جنگ‌افزاری تحرک و اقدام عملیاتی بسیار خطرناک و البته با هزینه‌های زیادی همراه خواهد بود
 
کلمات کلیدی : تانک روسی+سوریه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.