توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 430583
فروش تانک‌های روسیه رکورد زد
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۲ دی ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۰۲
شرکت اورال واگن زاود روسیه اعلام کرد این شرکت در سال 2016 صادرات تانک و خودروهای زرهی خود را به خارج دو برابر کرد.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، نشریه روسی سکایا گازتا به نقل از سرویس مطبوعاتی شرکت اورال واگن زاود روسیه نوشت این شرکت که مقر آن در منطقه نیژنی تاگیل است بخشی از این فروش فوق العاده را مدیون عملکرد موفقیت آمیز تانک های روسیه در جنگ سوریه می داند. حتی تانک های قدیمی تی-72 و تی-90 می توانند در برابر شلیک مستقیم موشک های هدایت شونده آمریکایی مقاومت کنند که همتایان آمریکایی یا ترکیه ای آنها از چنین قابلیتی برخوردار نیستند. شرکت اورال واگن زاود با 149.9 میلیارد روبل فروش در سال گذشته اکنون جزو 50 تولید کننده بزرگ تسلیحاتی جهان محسوب می شود.

در همین حال، این شرکت تسلیحات پیشرفته تری را از جمله تانک های تی-72 بی زد آماده عرضه کرده است که نسخه بسیار جدیدتر تانک های تی -72 است. تانک تی-72 بی زد موتور قدرتمندتر و سامانه کنترل آتش پیشرفته تری دارد. شرکت اورال واگن زاود همچنین خط تولید انبوه خودروهای زرهی بی ام پی -3 ام ای را نیز به راه انداخته است. این یک خودروی زرهی مین روبی است که می تواند از میان میادین مین برای عبور نیروها معبر باز کند.
 
کلمات کلیدی : تانک روسی+تسلیحات
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.