نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 355463
گورباچف: برای تجزیه شوروی متاسفم
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۰۵
میخاییل گورباچف آخرین رییس جمهوری اتحاد جماهیر شوروی اعلام کرد: من خواستار فروپاشی شوروی نبودم و از این موضوع متاسفم، بلکه می خواستم اصلاحات را اجرا کنم.


به گزارش ایرنا، بسیاری از کارشناسان سیاست ها و اقدام های گورباچف را در اجرای سریع پروستریکا عامل فروپاشی شوروی و سپس اردوگاه کمونیسم می دانند که سال ۱۹۹۱ رخ داد و به بزرگترین واقعه قرن شهرت یافت.

به گزارش اسپوتنیک، وی در تازه ترین اظهارنظر در باره این واقعه افزوده است: متاسفم که کشور بزرگی با این فرصت ها و منابع ناپدید شد.

گورباچف در مصاحبه با ساندی تایمز ضمن بیان اینکه واقعا قصد انجام اصلاحات را داشتم و هیچ گاه نمی خواستم شوروی تجزیه شود شود، تاکید کرد: «در واقع اگر سر کار می ماندم، کشورم تجزیه نمی شد و به حیات خود ادامه می داد».

وی همچنین در باره تنش در روابط مسکو و غرب گفت: سرد شدن مناسبات برای غرور واشنگتن است که خود را پیروز جنگ سرد می داند و نقش روسیه را در عادی سازی مناسبات نادیده می گیرد.

سیاستمدار سابق روس یکی از موارد مهم در مناسبات مسکو با غرب را الحاق کریمه به روسیه دانست و از این اقدام حمایت کرد.

گورباچف گفت: همیشه موافق آزادی اراده و خواست مردم هستم. در کریمه بیشتر مردم خواهان پیوستن به روسیه بودند.

وی افزود که اگر من جای رییس جمهوری روسیه و در آن شرایط بودم، دقیقا همین کار را انجام می دادم و کریمه زمان اتحاد جماهیر شوروی بخشی از این کشور بود.
 
کلمات کلیدی : فروپاشی شوروی+گورباچف+بلوک شرق
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۳ ۰۱:۲۷:۴۳
گورباچف خودش مامور CIA بود (3719311) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.