توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 370500
فلوجه، پایتخت اسلحه سازی داعش
تاریخ انتشار : شنبه ۱۹ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۵۶
یک روزنامه فرانسوی در گزارشی از تبدیل شهر فلوجه در طول دو سال و نیم از کنترل داعش بر آن به پایتخت اسلحه سازی این گروه تروریستی خبر داد.

به گزارش ایسنا،  گروه تروریستی داعش تنها در شهر فلوجه ۱۴ کارگاه کوچک اسلحه‌سازی ایجاد کرده که برخی از آنها در خانه‌ها و برخی دیگر در نزدیکی مساجد و حتی داخل بیمارستان‌ها راه‌اندازی شده‌اند.

طبق سند به دست آمده از داعش، این گروه تروریستی در دسامبر ۲۰۱۵ با موفقیت ساخت سه موشک گراد و دو موشک فتح را آزمایش کرد. همچنین این گروه تروریستی از اواخر فوریه تا اوایل مارس ۲۰۱۶،‌ ۱۵ موشک فتح تولید کرد. داعش از سپتامبر ۲۰۱۵ تا مه ۲۰۱۶ حدود ۲۵۰۰ راکت یعنی به صورت میانگین روزانه ۱۰ راکت تولید کرده است.

لوفیگارو در ادامه این گزارش به نقل از سازمان پژوهش‌های مربوط به رقابت تسلیحاتی در آمریکا نوشت، ترکیه پایگاه مخفی صنعت اسلحه‌سازی داعش است،‌ شرکتی که داعش با واسطه از آن مواد اولیه خود را تهیه می‌کند در ترکیه قرار دارد، همچنین داعش نیترات آمونیوم مورد نیاز خود را به واسطه شاخه خود در ترکیه از یک شرکت چینی خریداری می‌کند.

با این حال اسلحه‌سازی داعش تنها به فلوجه محدود نشده و شامل شهرهای تکریت، رمادی، جنوب بغداد و حتی کوبانی در سوریه نیز می‌شود.
 
کلمات کلیدی : فلوجه+داعش+عراق
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.