توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 376657
کشف یک گور دسته جمعی در فلوجه
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۷ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۵۰
مقام های محلی استان الانبار عراق روز چهارشنبه از کشف یک گور دسته جمعی در شهر فلوجه خبر دادند.

به گزارش ایرنا، به گزارش پایگاه خبری «المدی پرس» عراق، راجع برکات العیساوی از مقام های محلی استان الانبار افزود: نیروهای امنیتی عراق که در حال پاکسازی شهر فلوجه هستند، امروز یک گور دسته جمعی با ۲۵ جسد را در فلوجه شناسایی کردند.

راجع برکات افزود: عناصر گروهک تروریستی داعش پس از شلیک گلوله به پیکر قربانیان، اجساد آن ها را دفن کرده بودند.

وی افزود: اطلاعات امنیتی حاکی از وجود گورهای دسته جمعی دیگری در شهر فلوجه است که نیروهای امنیتی در حال شناسایی آن هستند.

شهر فلوجه در ژانویه ۲۰۱۴ نخستین شهر مهم عراق بود که به اشغال گروه تروریستی داعش درآمد.

این گروه پس از آن به دیگر مناطق استان الانبار نیز حمله کرد و شهر رمادی مرکز این استان و بخش های وسیعی از شمال آن از جمله دومین شهر بزرگ عراق یعنی موصل را تصرف کرد.

نیروهای عراقی در اوایل تیرماه موفق شدند تا شهر فلوجه را از عناصر داعش آزاد کنند. وزارت دفاع عراق ۸ تیر ماه با صدور بیانیه ای از آزادی کامل شهر فلوجه خبر داد و آن را تائید کرد.

فلوجه دومین شهر بزرگ استان الانبار در ۵۰ کیلومتری غرب بغداد مهمترین پایگاه راهبردی و اعتباری گروه های تروریستی در طول ۱۳ سال گذشته بوده است که بسیاری از عملیات تروریستی علیه پایتخت عراق در این شهر طراحی و اجرا می شد.
 
کلمات کلیدی : فلوجه+داعش+عراق
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.