توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 441510
گاردین: وزیر دفاع آمریکا لحن بیانیه ضد ایرانی «مایکل فلین» را ملایم‌تر کرد
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۷:۴۸
روزنامه گاردین گزارش داده وزیر دفاع آمریکا لحن بیانیه ضد ایرانی مایکل فلین که روز چهارشنبه توسط رئیس شورای امنیت ملی آمریکا قرائت شد را ملایم‌تر کرده است.

به گزارش فارس، روزنامه گاردین گزارش داده جیمز متیس، وزیر دفاع آمریکا لحن بیانیه ضد ایرانی مایکل فلین، مشاور امنیت ملی  این کشور را ملایم‌تر کرده است. 

«فلین» چهارشنبه شب در نشست خبری کاخ سفید حضور پیدا کرد و بیانیه تندی ضد ایران قرائت کرد. وی با متهم کردن ایران به انجام اقدامات برهم‌زننده ثبات و انجام آزمایش‌های موشکی بر خلاف قطعنامه شورای امنیت گفت که واشنگتن «از امروز ایران را رسماً تحت نظر قرار داده است.»

یک سخنگوی ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا درباره بیانیه فلین گفت: «ما هم این بیانیه را دیدیم. این موضوع هنوز در سطح سیاست‌گذاری قرار دارد و ما منتظر این هستیم ببینیم چه چیزی ابلاغ می‌شود. هنوز از ما خواسته نشده است که چیزی را به لحاظ ملیاتی در منطقه تغییر بدهیم.»

گاردین نوشته قبل از قرائت بیانیه پنتاگون در جریان قرار گرفت و جیمز متیس، وزیر دفاع به فلین دستور داد لحن بیانیه را نرم‌تر کند.

 
 
کلمات کلیدی : جیمز متیس، مایکل فلین،پنتاگون، ایران
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.