توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 441514
مقام ارشد آمریکایی: طیفی از گزینه‌ها علیه ایران را در دست بررسی داریم
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۷:۵۲
مقام ارشد آمریکایی بعد از اظهارات ضد ایرانی مایکل فلین، مشاور امنیت ملی کاخ سفید گفت امیدوار است که ایران به این اخطار توجه بکند و رفتارش را تغییر دهد.

به گزارش فارس، یک مقام ارشد آمریکایی بعد از اظهارات ضد ایرانی مایکل فلین، مشاور امنیت ملی کاخ سفید ایران را تهدید کرد. 

این مقام ارشد که اشاره به نامش نشده گفت «رفتار به شدت تحریک‌آمیز ایران»، از جمله آزمایش موشکی اخیر این کشور «عامل بی‌ثبات‌کننده در منطقه» است. 

وی همچنین تصریح کرد که دولت آمریکا طیفی از گزینه‌ها علیه ایران را در دست بررسی کرد. این مقام ارشد علی‌رغم این، از اظهارنظر درباره اینکه آیا اقدام نظامی نیز جزء گزینه‌های مورد بررسی است خودداری کرد.

این مقام آمریکایی گفت: «به نحو مناسب اقدام خواهیم کرد. در حال بررسی طیف کاملی از گزینه‌ها هستیم. در مرحله بررسی قرار داریم.»

ساعاتی قبل‌تر، مایل فلین در بیانیه‌ای شدیداللحن، آزمایش موشکی ایران را محکوم کرد و گفت که واشنگتن ایران را «تحت نظر» قرار خواهد داد. 

یک مقام ارشد آمریکایی در توضیح درباره این بیانیه گفت: «نباید هیچ شکی وجود داشته باشد که آمریکا متعهد است ایران را بابت انجام اقداماتی در منطقه که ما آن را ثبات‌زدا می‌دانیم، پاسخگو کند. لازم است تهران در رفتارش تأملی دوباره بکند.»

یک مقام دیگر گفته امیدوار است که ایرانی‌ها اخطار فلین را جدی بگیرند و رفتارشان را تغییر دهند.
 
کلمات کلیدی : مایکل فلین، ایران
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.