توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 439018
ظریف: نقش امیر کویت در تقویت حسن همجواری کشورهای منطقه قابل ستایش است
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۲۸
"شیخ صباح الخالد الصباح" معاون اول نخست وزیر وزیر امور خارجه کویت که به ایران سفر کرده است، با حضور در وزارت امور خارجه با دکتر محمدجواد ظریف دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش ایسنا، در این دیدار در خصوص روابط دوجانبه و مسائل منطقه‌ای گفت‌وگو و تبادل نظر بعمل آمد.

وزیر امور خارجه کشورمان ضمن خوشامدگویی به همتای کویتی خود همسایگان را اولویت مهم سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران شمرد.

ظریف، کویت را یکی از همسایگان خوب و مهم ایران خواند و افزود: نقش امیر کویت در تقویت حسن همجواری کشورهای منطقه قابل ستایش است.

وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به مشکلات موجود در منطقه، ضرورت نگاه به آینده با توجه به دشمنان و خطرات مشترک را یادآور شد.

در این دیدار، وزیر امور خارجه کویت نیز با اشاره به اهمیت ایران در منطقه و جهان، سابقه روابط دو جانبه را یادآور شد و افزود: اشتراکات زیاد تاریخی، فرهنگی و مذهبی میان ایران و کشورهای منطقه وجود دارد و ما هم باید نگاه به آینده را محور روابط و گفت‌وگوهای خود قرار دهیم.‌

شیخ صباح همچنین اظهار داشت: با توجه خطرات مشترک از جمله تروریسم در منطقه، باید نگاه به آینده داشته باشیم؛ چرا که کشورهای منطقه مصالح خودشان را بهتر از دیگران تشخیص می‌دهند.

وی افزود: ضرورت دارد اختلاف نظرها و سوءتفاهم‌ها میان کشورهای منطقه در یک فضای آرام و با گفت‌وگو های صریح برطرف گردد.
 
کلمات کلیدی : شورای همکاری خلیج فارس + ایران + وزیر امور خارجه کویت + ظریف
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.