توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 439183
تحلیل روزنامه کویتی از سفر شیخ صباح الخالد
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۷:۵۴
نشریه پرشمارگان و معتبر القبس کویت با انتشار گزارشی ضمن تمجید از نتایج سفر شیخ صباح الخالد معاون اول نخست وزیر و وزیر امورخارجه این کشور به تهران ، آن را گامی مثبت و رو به جلو دانست .

به گزارش ایرنا این نشریه در شماره امروز خود نوشت : سفر یک روزه وزیر امور خارجه کویت که روز چهارشنبه صورت گرفت ، گامی مهمی در جهت شکستن یخهای روابط تهران و شورای همکاری خلیج فارس و تقویت آن بوده است.

این نشریه نوشت : وزیر امور خارجه کویت در سفر به تهران پیام کتبی شیخ صباح الاحمد الصباح امیر کویت را در ارتباط با چارچوب روابط ایران و شورای همکاری خلیج فارس تسلیم دکتر حسن روحانی رییس جمهوری اسلامی ایران کرد و مذاکراتی را با محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران پیرامون تحولات منطقه انجام داد .

القبس همچنین به نقل از منابع دیپلماتیک ایرانی نوشت : سفر وزیر امور خارجه کویت به تهران و فضای مثبت آن نقش مهمی در حل و فصل اختلافات میان ایران و شورای همکاری ایفا خواهد کرد.

پیش از این علی رضا عنایتی سفیر ایران در کویت نیز در اظهاراتی که در نشریات این کشور به چاپ رسید با اشاره به سفر شیخ صباح الخالد وزیر امور خارجه کویت به تهران ضمن ابراز امیدواری برای فراهم شدن شرایط برای توسعه و تقویت روابط تهران و شورای همکاری خلیج فارس، گفت : ایران دست دوستی کشورهای همسایه درخلیج فارس را می فشارد.

وی افزود: تهران امیدوار است که این سفر نتایج خوبی برای تمامی منطقه داشته باشند که تمامی کشورها از آن بهره مند شوند و با تقویت ثبات منطقه ای تمامی مسایل از راه گفتگو و مذاکره و همکاری حل و فصل شود.
 
کلمات کلیدی : شورای همکاری خلیج فارس + ایران + وزیر امور خارجه کویت + ظریف
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.