توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 507913
خشم چهره‌ها و کاربران مجازی از تکرار حوادث رانندگی در جاده‌ها ادامه دارد+تصاویر
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۲ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۰۰
حادثه تلخ واژگونی اتوبوس فرزانگان هرمزگانی که باعث کشته شدن 7 دانش آموز شد احساسات میلیون ها ایرانی را خدشه دار کرد؛ حتی چهره های سرشناس کشورمان را نیز به واکنش وادار کرد.

در همین رابطه رضا صادقی خواننده جنوبی کشورمان برای ابراز همدردی با خانواده های بازمانده کنسرتش را تعطیل کرد.

رامبد جوان مجری و بازیگر کشورمان با انتشار فیلمی از مردم خواست تا خواسته خودشان از مسئولان ابراز کنند و در صفحات شخصی شان بگذرانند. وی دی این فیلم گفت:آقای رئیس جمهور عزیزم و وزیر عزیزم مسئولان تو رو خدا کاری بکنید و با کسانی که جان انسان ها را در اختیار دارند با سختیگری بیشتری برخورد کنید.

مهدی سلطانی، بازیگر سینما و تلویزیون که این روزها در سریال شهرزاد هنرنمایی می کند، نیز در صفحه شخصی اش نوشت: از دست دادن این تعداد دخترنخبه جوان هزینه سنگین و سهمگینى ست با خودم میگم تا کى قراره با بى توجهى شاهد حوادث این چنینى باشیم واقعا چرا رخ داد حوادث پیش از این برامون درس نمیشه و اساسا اقدام درست و اصولى براى فرزندان مردم که امانت هستند و براى اردو و یا هربرنامه ایى که قراره به شادى و شور و شعف و بالندگى شون منجر بشه اما تبدیل به غم انگیزترین قصه میشه صورت نمی گیره؟

صبا راد، مجری تلویزیون نیز در اینستاگرامش نوشت: از اتفاق هولناکى که براى دانش آموزان هرمزگانى افتاده بسیار متأثر و متأسفم دخترانى که تا چند وقت دیگه خانواده هاشون باید منتظر اعلام اسامى قبول شدگان در کنکور می شدند دیروز بااین جمله که: «اسامى جان باختگان حادثه واژگونى اتوبوس اعلام شد» روبه رو شدند و فقط خداوند میدونه چه به پدو و مادر و خانواده این دختران جوان گذشت...

عباس عبدی از چهره های شاخص اصلاح طلبی در واکنش به واژگونی فرزانگان هرمزگانی که منجر به کشته شدن 7 دانش آموز شد در توئیترش نوشت: «تسلیت برای فوت دخترانمان خوب است ولی وظیفه اصلی دولت جلوگیری ازتکرارفاجعه است. بفرمایندازسقوط اتوبوس سربازان چه درسی گرفته شدکه تکرارنشود؟هیچ»

حسام الدین آشنا، مشاور رسانه ای رئیس جمهور نیز توئیتکرد: قطار تصادف کرد، پلاسکو سوخت و اتوبوس واژگون شد"؛ بیایید قبول کنیم که در اعمال استانداردهای ایمنی ساختمان و وسایل نقلیه عمومی عقب هستیم.

 
لیلا اوتادی از دیگر بازیگران سینما و تلویزیون نوشت: نمى دونم قانونى هست براى کسانیکه باخواب آلودگى درحین رانندگى باجون چندین انسان بازى مى کنن؟! اونم دانش آموزان ؟ سرمایه هاى نسل بعد این مملکت؟!

فوت شدگان درعزاى عمومى هرمزگان بخاک سپرده شدند!حادثه ى واژگونى اتوبوس سربازان کافى نبود براى سختگیرى روى این موضوعات؟...واقعا یه موقع هایی فکرمى کنم چکارباید کرد؟!چرا وقت وجون انسان ها ارزش نداره؟

الهه رضایی، مجری با سابقه تلویزیون نیز نوشت: واقعا نمیدونم تا کی و چند وقت یکبار باید شاهد این اتفاقات ناگوار باشیم!
تشکیل ستاد بحران،اعلام تسلیت به خانواده های داغدار،ابراز تاسف از اتفاق ناگوار پیش امده،خاصا برای نوجوانان بی گناهی که همه عشق وعلاقه شون درس و مدرسه وعلم اموزی بوده و....درنهایت متاسفانه تکرار این ماجرا در زمانی و مکانی دیگر.ظاهرا به جز تسلیت واعلام همدردی ازته دل کار دیگری .ازما برنمیاد

شهرام قائدی نیز در این باره نوشت: فرزندت از مدرسه برمی گرده کاغذی تو دستشه، با ذوق و شوق به سمتت می یاد: بابا اینو امضا کن قراره بریم اردو، امضا نکنی هزار اخم و غر که تو چه جور بابای هستی منو جلو دوستام کوچیک میکنی میخوای از فردا بهم بگن بچه ننه ، و اگه امضاء کنی پیر میشی تا برگرده البته اگه...

 
محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات نیز این متن را منتشر کرد:
انالله و اناالیه راجعون ، سحرگاه رو روزز پیش و پیش از آنکه سپیده دم عید قربان بدمد، حادثه ای بسیار تلخ که از تحمل معمول انسان خارج است، ملت عزیز، نجیب و صبور ایران را داغدار کرد و غمی بزرگ کامشان را تلخ کرد و عیدشان را به عزا آمیخت؛ اتفاقی بس غم بار، دردناک و دلخراش که برای جمعی از دانش اموزان عزیز استان هرمزگان اتفاق افتاد و تمامی مردم و خانواده های ایرانی را در بهت و عزا فرو برد. ‎اینجانب ضمن تقدیم تسلیت به خانواده های عزیز این پروانه های معصوم پرپر شده، مردم بزرگوار کشورمان و بالاخص استان هرمزگان و ارزوی شفای عاجل برای مصدومان عزیز این حادثه، امیدوارم این سانحه به دقت و وسواس توسط مسئولین امر مورد بررسی قرار گیرد و چنان شود که ملتی بزرگ، چنین ماتم زده نگردد و مصیبتی مشابه دامن گیر فرزندانش نشود."
البته در مقابل این واکنش های شخصیت های سرشناس برخی از کاربران شبکه های اجتماعی بودند که سعی داشتند تا با ربط دادن این اردو به اردوهای راهیان نور، مهالفت خودشان را با انقلاب و ارزش های اسلامی نشان دهند که البته با واکنش سایر کاربران روبرو شد.
فرید ابراهیمی نوشت:
‏داخلی-تحریریه یک روزنامه اصلاح طلب:
-اتوبوس مال راهیان نور بوده.
- تیتر یک بشه با عکس اول.
-ببخشید! راهیان نور نیست
-پس  یه ستون کوچک توی صفحه حوادث!
سیدعلی نوشت: متاسفانه دانش آموزان پر پر شده نه می رفتن راهیان نور، نه تهرانی بودن و نه میشه ربطشون داد به قالیاف ورئیسی به این دلیل برا زامبی هامهم نیستن.
محمدرضا شهبازی نیز با کنایه به رفتارهای متناقض برخی اصلاح طلبان نوشت:  فراکسیون امید در واکنش به واژگونی اتوبوس حامل دختران دانش آموز خواستار برخورد با مسببان حادثه پلاسکو شد!
حساب توییتری یکی از سایت های محلی نوشت: وزیر آموزش و پرورش و معاون وزیر بهداشت به محل حادثه آمدند. اما دریغ از یک اظهار نظر از مسوولین وزارت راه.
فتحعلی پور نیز نوشت: آقای وزیرچندصدنفر دیگر از فرزندان وطن باید پرپر شوند تا باورکنید نیاز اول حمل ونقل بازسازی جاده های کشور بودنه خریدهواپیمای دست چندم
امیر مسعود نیز توئیت کرد: هنوز آخوندی مصاحبه نکرده بگه نگران نباشید دختران هرمزگانی بیمه بودند؟
 * روزنامه افکار
۱۳۹۶/۰۶/۱۶ ۰۹:۰۲
 
۱۳۹۶/۰۶/۱۶ ۰۸:۰۸
 
۱۳۹۶/۰۶/۱۵ ۰۲:۰۰
 
۱۳۹۶/۰۶/۱۴ ۲۳:۳۷
 
۱۳۹۶/۰۶/۱۳ ۱۷:۰۳
 
۱۳۹۶/۰۶/۱۲ ۱۴:۱۶
 
۱۳۹۶/۰۶/۱۲ ۱۲:۱۹
 
۱۳۹۶/۰۶/۱۲ ۱۱:۱۶
 
۱۳۹۶/۰۶/۱۲ ۱۱:۰۲
 
۱۳۹۶/۰۶/۱۲ ۱۰:۴۷
 
 
کلمات کلیدی : تصادف + سانحه رانندگی + سوانح جاده‌ای+ دانش آموزان هرمزگانی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.