نظر منتشر شده
۱۰
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 391994
واکنش مطهری به نامه عذرخواهی مرتضوی؛ افرادی پشت سر مرتضوی پنهان شده‌اند
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۴۵
نائب رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به نامه عذرخواهی سعید مرتضوی در مورد وقایع بازداشتگاه کهریزک گفت که مرتضوی در این نامه خطای خود را پذیرفته و با به کار بردن عنوان «شهید» برای کشته شدگان کهریزک در واقع معترضان سال ۸۸ را محق دانسته است.

به گزارش ایسنا، علی مطهری در گفت‌وگویی اظهار کرد: نامه آقای مرتضوی در مجموع یک کار مثبت بود. در این نامه او خطای خود را پذیرفت و خوب است نامه ای هم در مورد زهرا کاظمی بنویسد و موضوع را روشن کند.

گزیده سخنان مطهری را می خوانید:

این که ایشان سه جوان مرحوم روح الله امینی، کامرانی و جوادی فرد را «شهید» نامیده است نشان می‌دهد که اعتراض مدنی را در جمهوری اسلامی ایران به رسمیت می شناسد و مانند برخی افراد نیست که معتقدند - اگر چه به زبان نمی آورند - اساسا در جمهوری اسلامی ایران خطایی رخ نمی دهد و کسی هم حق اعتراض ندارد و هر معترضی را ضد نظام وحتی ضد اسلام و ولایت معرفی می‌کنند.

این هم یک نقطه مثبت برنامه ایشان بود و حتی می‌تواند تعبیر «شهید» نتیجه گرفته آقای مرتضوی معترضان سال ۸۸ را محق می‌داند، اما به نظر من بیش از آنکه آقای مرتضوی به عنوان مسئول خطاهای خود مجرم است کسانی که چیزی به نام مرتضوی را ساختند و از او حمایت کردند مجرم هستند. وقتی شما به جوانی کم تجربه آن هم اختیارات بدهید که هر نشریه ای را که خواست تعطیل کند و هر رفتاری با متهمان داشته باشد خود به خود سرکش می‌شود و طبیعت آن است.

هر جا تمرکز قدرت بدون نظارت ایجاد شود و منتقدان سرکوب شوند فساد به وجود می آید. افرادی از آقای مرتضوی که دنبال قدرت بود به عنوان ابزار دست استفاده کردند و در پشت سر او پنهان شدند به نظر من پرونده آن‌ها هم باید مورد رسیدگی قرار گیرد.

مسأله ای که برای من حل نشده است حمایت عجیب آقای احمدی‌نژاد به عنوان رئیس جمهور از آقای مرتضوی است که با علم به تخلفات و خطاهای ایشان این مقدار از او حمایت کرد تا آنجا که حاضر شد وزیر کار به خاطر حمایت رئیس جمهور از آقای مرتضوی برکنار شود و حادثه یکشنبه سیاه مجلس نهم در روز استیضاح وزیر کار رخ دهد. چرا که دلیل اصلی استیضاح وزیر کار دولت دهم عزل نکردن آقای مرتضوی از ریاست سازمان تامین اجتماعی بود در حالی که طبق قانون و خصوصا رای دیوان عدالت اداری باید او را عزل می کرد.

به هر حال این‌ها باید برای ما درس شود تا در آینده با اختیارات وسیع دادن به یک فرد موجب بدبختی خودش و افراد دیگر و آسیب اجتماعی نشویم.
 
کلمات کلیدی : علی مطهری+سعید مرتضوی
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۴ ۱۷:۳۸:۵۶
احسنت برمطهری با معرفت ، احسنت (3934554) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۴ ۱۷:۵۰:۵۵
احسنت موافقم (3934583) (alef-3)
 
شمسایی
United States
۱۳۹۵-۰۶-۲۴ ۱۸:۵۰:۴۳
استدلال اقای مطهری کاملا منطقی و منطبق بر واقعیت است چون احمدی نژاد با علم به اینکه مرتضوی مجرم و گناهکار است او را در یکی از بزرگترین نهاد های دولتی گمارد پس بنابراین احمدی نژاد هم بایستی به محاکمه کشیده شود. (3934651) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۴ ۱۹:۱۵:۵۰
در سخنان آقاي مطهري دو نكته اساسي وجود دارد؛ يكي اشخاص قدرتمندي كه به تعبير آقاي مطهري، قاضي مرتضوي، بازوي آن ها بود. و دومي قدرت بدون نظارت.
به نظر مي رسد اين نكته دومي بسيار مهم تر باشد چراكه اگر نظارت برقد ت وجود داشته باشد اساسا چنين اشخاص صاحب قدرتي نمي توانند براي دست درازي و دست اندازي به حقوق مردم با هم مجتمع شوند.
از ابتداي انقلاب يك باور ساده در ميان انقلابيون و مردم وجود داشت كه با پيدا كردن و گماشتن فرد صالح و خوب بر مناصب قدرت و تصميم گيري، اغلب به نتايج خوب و مثبت خواهيم رسيد. اما اكنون به قيمت هزينه هاي فوق العاده گزاف معنوي و مادي فهميده ايم كه چنين نيست. و بدون سامان دهي به يك ساختار نظارتي گسترده و مردمي نمي توان جلوي وقوع و گسترش فساد را گرفت. و امروز هيچ ساختاري، به جز ساختار رسانه هاي آزاد و پاسخگو قادر نيست تا به گسترده ترين و كم هزينه ترين شكل اين نظارت و مراقبت را اعمال كند.از آقاي توكلي كه نهاد خوب ديده بان شفافيت و عدالت را بنيان گذاشته اند انتظار مي رود به طور مستمر از اهميت رسانه ها و مطبوعات آزاد در نظارت عمومي و اجتماعي بر قدرت بيشتر سخن بگويند و همين مساله و تجربه آقاي مرتضوي را به گفت و گوي صاحبنظران و مردم بگذارند. (3934721) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۴ ۲۱:۰۱:۲۵
آقای مطهری!!!
ای کاش شما هم در خصوص حمایت خود از منافقین آدم کش و قاتل و تروریست جرآت عذرخواهی داشتید و صادقانه برای اشتباه خود به ملت توضیح می دادید.

جناب مطهری !!!
اگر آقای مرتضوی در خصوص کشته شدگان کهریزک مقصر است سران و عوامل فتنه و آشوب که شما مدام از آنان حمایت می کنید ؛ هم در خصوص کشته های کهریزک و هم در خصوص کشته شدگان کف خیابان مقصر هستند. کشته های کف خیابان که بیشتر آنها از بسیجیان و عوامل انتظامی هستند. آیا سران فتنه و جناب عالی به خاطر خمایت از آنها حاضر به عذرخواهی هستید؟ و اساساً شجاعت عذرخواهی را دارید؟
در کهریزک به خاطر رفتار غیرقانونی سه نفر کشته شده اند و در خیابانها به خاطر ادعای کذب سران فتنه و رفتار غیر قانونی آشوبگران دهها نفر در خیابانها کشته شدند و علاوه بر آن آبروی کشور نیز آسیب دید . خوب دوستان فتنه گرتان بابت اینها عذرخواهی می کنند؟
برخی سران فتنه به دشمنان کشور و بیگانگان نامه نوشته و برای و فشار به نظام درخواست افزایش تحریمها را داشتند که تاوان آن را مردم و قشر ضعیف پرداختند . آیا حاضر به عذر خواهی از مردم هستند و هستید؟
و عذرحواهیهای بسیار که ................ (3934871) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۶-۲۴ ۲۲:۱۰:۳۶
اقای مطهری
شما چرا در برابر فساد بزرگ فیش های نجومی سکوت کرده اید ؟
چرا در برابر رکود بزرگ اقتصادی سکوت کرده اید؟
چرا در برابر سکوت دولت وعدم مبارزه با مفسدا نفیش های نجومی سکوت کرده اید؟
برخورد های دوگانه شما نیز نشان داده است شما وکیل الدوله هستید آقا وکیل الدوله نه وکیل ملت (3934962) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۵ ۰۴:۴۸:۵۰
نظرات آقای مطهری از عمق کافی برخوردار نیست (3935207) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۵ ۰۸:۲۲:۲۵
دستتان درد نکند اقای مطهری، ممنون تحلیل خوبی بود. (3935293) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۵ ۰۸:۲۳:۵۶
چرا وکیل مدافع فته گران شدی (3935296) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۶-۲۵ ۰۹:۵۷:۲۸
حرف معقول و منطقی است (3935394) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.