توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 507562
واکنش خانواده روح‌الامینی به عذرخواهی مرتضوی
تاریخ انتشار : شنبه ۱۱ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۱۰
وکیل خانواده روح‌الامینی در واکنش به عذرخواهی سعید مرتضوی گفت: تاکنون هیچ رضایتی صورت نگرفته است و اگر چنین موضوعی باشد حتما در صدور حکم موثر خواهد بود.

وکیل خانواده روح‌الامینی در گفت‌وگو با «اعتماد»، در پاسخ به این سوال که آیا موکلانش پس از دفاعیات متهم پرونده و عذرخواهی او از خانواده شهدای کهریزک به بخشش سعید مرتضوی هم فکر می‌کنند، گفت: «آقای روح‌الامینی و خانم دکتر حقیقی به عنوان اولیای دم، تاکنون هیچ رضایتی نداده‌اند و رضایت ایشان هم بعید به نظر می‌رسد.»

میرمجید طاهری در ادامه تاکید کرد: «مضافا اینکه موضوع جرم، جنبه عمومی دارد و حتی به فرض چنین موضوعی (بخشش) نمی‌تواند رافع جنبه عمومی موضوع شود.» وی یادآور شد: «تاکنون نیز هیچ رضایتی صورت نگرفته است و اگر چنین موضوعی باشد حتما در صدور حکم موثر خواهد بود.»

میرمجید طاهری در پاسخ به این سوال که چرا بین دو جلسه دادگاه تجدیدنظر یک سال فاصله افتاده است، عنوان کرد: «موضوع و دلیل آن را باید از دادگاه تجدیدنظر سوال بفرمایید.»

طاهری در ادامه به دو شاکی دیگر حادثه کهریزک اشاره کرد و گفت: «پدر مرحوم جوادی‌فر در اثنای رسیدگی که در دادگاه کیفری استان مورد بررسی قرار گرفته بود، اعلام رضایت کرد و حکم کامرانی، دیگر قربانی حادثه کهریزک هم در دیوان عالی کشور تایید شد.»

طاهری ادامه داد: «پرونده موکلانم به این دلیل که کیفرخواست نسبت به یک قسمت از اتهامات صادر نشده بود، این‌بار با کیفرخواست به دادگاه و بعد به دیوان ارسال شد که با نقض آن از سوی دیوان، پرونده جهت رسیدگی به شعبه ٢٢ دادگاه تجدیدنظر ارسال شد.»

وی یادآور شد: «البته در هر ٣ پرونده قبلا برای متهمان حکم انفصال صادر شده است.»

طاهری درخصوص تفاوتی که بین پرونده روح‌الامینی و سایر قربانیان کهریزک وجود داشت، گفت: «همان زمانی که شکایت در دادسرا مطرح شده بود، کیفرخواستی برای ما صادر نشد. چون اعتقاد بازپرس این بود که باید بدون کیفرخواست به دادگاه برود. به همین دلیل برای پرونده روح‌الامینی کیفرخواستی صادر نشد.»

او با تاکید بر اینکه از بیان جزییاتی در مورد پرونده مرحوم کامرانی و دلیل تفاوت‌های پرونده او با روح‌الامینی معذورم، تنها به این نکته بسنده کرد که این تفاوت‌ها در موضوع شکایت از مرتضوی بود.
 
کلمات کلیدی : روح‌الامینی + سعید مرتضوی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.