نظر منتشر شده
۶
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 409534
محکومیت «سعید مرتضوی» به شلاق
بخش سیاسی الف، ۱۲ آبان ۹۵
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۱۰
وکیل‌مدافع تعدادی از کارگران شاکی در پرونده تامین اجتماعی از ابلاغ رای پرونده مدیرعامل پیشین سازمان تامین اجتماعی خبر داد.

به گزارش ایسنا، مصطفی ترک‌همدانی در گفت‌وگویی، با بیان این مطلب اظهار کرد: رای پرونده شامل سه بخش بابت شکایت‌های کارگران و سازمان تامین اجتماعی، آقایان پالیزدار و پیمان حاج محمود عطار و نماینده پیشین کرج و همسر قاضی‌اش است.

وی در ادامه چنین ابراز عقیده کرد: هر چند که قاضی محترم دادگاه در بخش اول تمامی اعمال مجرمانه متهم را در برداشت اموال سازمان تامین اجتماعی به‌خوبی تشریح و تبیین کرده، اما به گمانم در تطبیق عمل او با عنوان مجرمانه می توانست "اختلاس" را نیز تلقی کند. همچنین از این جهت متهم لااقل  محکوم به رد مال نیز می‌شد، اما در حال حاضر به اتهامات تصرف غیرقانونی و اهمال در انجام وظیفه به تحمل 70 و 65 ضربه شلاق محکوم شده است.

وی اضافه کرد: در بخش دوم نیز وی برائت حاصل کرده و در بخش سوم نیز محکومیت دارد.

ترک همدانی خاطرنشان کرد: هر چند قاضی محترم دادگاه توانست اداره جلسات دادگاه را با استاندارد قانون آیین دادرسی کیفری برگزار کند، اما من از خواندن این رای شوکه شدم، البته این رای قطعی نبوده و حتما تجدیدنظرخواهی خواهم کرد.
 
کلمات کلیدی : محکومیت + سعید مرتضوی
 
Denmark
۱۳۹۵-۰۸-۱۲ ۱۱:۱۰:۲۴
این رای برای انبوه جرایم مرتضوی بسیار ناچیز است (3998229) (alef-11)
 
رستمی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۱۲ ۱۱:۵۰:۲۹
فقط اعدام حقش بود. (3998293) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۸-۱۲ ۱۲:۰۳:۰۸
به نظر شما الان عدالت اجرا شده !؟! (3998323) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۸-۱۲ ۱۲:۰۴:۲۴
متاسفم (3998329) (alef-13)
 
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۱۲ ۱۲:۰۴:۲۷
باسلام . خیلی برای نظام جمهوری اسلامی مفید است که با خاطیان به یک دید نگاه کند و ایشان را که تخلفت مالی کشتار درکهریزک و .. را درسوابق درخشان خود دارد عادلانه محکوم و به کیفربرساند . آخیر این چه حکمی است ؟ اینگونه رفتار قوه ی قضاییه بیشتر سودجویان قدرتمند احتمالی را جسور میکند . (3998331) (alef-13)
 
هامون
United States
۱۳۹۵-۰۸-۱۲ ۱۲:۲۶:۲۴
دیروزنمایندگان مجلس تصویب کردن اگر کسی سلاح گرم همراه داشته باشه به 70 ضربه شلاق و 6 ماه زندانی محکوم میشه ... ولی الان این خبر واسم جالبه شد ... این حکم چطور صادر شده ... و این همه جرایم این آقا کنار گذاشته شده ... (3998369) (alef-13)