توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 477296
بزرگترین متخلفین میراث فرهنگی را بشناسید
تاریخ انتشار : سه شنبه ۹ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۳۵
یک مسئول سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به جزئیات معرفی بزرگترین متخلفین میراث فرهنگی کشور پرداخت.

به گزارش تسنیم، مژگانی - معاون - اداره کل حقوقی و املاک سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با بیان مواردی در خصوص ضوابط تعیین عرصه و حریم آثار تاریخی - فرهنگی؛ چالش‌ها و راهکارها به ارائه گزارشی از فرآیند ثبت پرداخت و اظهار داشت: تاکنون 31 هزار و 700 اثر در کشور به ثبت رسیده است.

وی با اشاره به قوانین و ضرورت‌های مربوط به ثبت در میراث فرهنگی به بیان بخشی از فرآیند ثبت آثار ملی پرداخت و گفت: در بسیاری از دادگاه‌ها قانون ثبت آثار که در سال 1309 نوشته شده جدی گرفته نمی‌شود.

مژگانی؛ بزرگترین متخلفین در حوزه میراث فرهنگی را نهادهای عمومی نظیر شهرداری‌ها و وزارت راه و ... اعلام کرد و افزود: در سالهای گذشته سازمان میراث فرهنگی تمام بارها را به دوش کشیده است و از این رو نهادهای اجرایی با ما همکاری نمی‌کنند.

وی با اشاره به اینکه قانون جامع میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نوشته شده است، خاطرنشان کرد: معتقدیم نخستین سد تصویب این قانون دولت است زیرا که از تکالیف خود  برای همکاری با ما بی‌خبر است.
 
کلمات کلیدی : میراث فرهنگی ،صنایع دستی ، گردشگری
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.