توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 406361
معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور:
قیمت تمام‌شده صنایع دستی واقعا زیاد است
بخش فرهنگی الف، 4 آبان 95
تاریخ انتشار : سه شنبه ۴ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۴۰
معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور گفت: قیمت تمام‌شده در صنایع دستی واقعا زیاد است، باید طوری رفتار شود که طرح‌های به‌دست آمده کاربردی باشد و با قیمت‌های پایین به مصرف‌کننده و خریدار ارائه شود.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی معاونت صنایع دستی، بهمن نامورمطلق در گردهمایی هنرمندان برنامه هنرهای صناعی، اظهار کرد: باید طراحی محصول صنایع دستی دارای هویت ایرانی باشد، صنایع دستی باید هویت‌دار شود، یعنی هر محصول صنایع دستی ایرانی در هر جای دنیا مشخص و شناخته‌شده شود.

او همچنین تاکید کرد: مخاطب بیرونی باید مجذوب طرح‌ها شود و این نیازمند سلیقه‌شناسی عمومی است نه‌تنها در سطح کشور، بلکه در سطح جهانی به این دلیل که به‌تازگی با افتتاح چند نقطه فروش محصولات صنایع دستی در خارج ازکشور مثل لاهه، عملا آن‌ها خواهان کالاها و محصولاتی هستند که با سلیقه مردم مطابقت داشته باشد، اکنون در اروپا خواهان صنایع دستی با طرح‌های شلوغ، مثل صنایع دستی ایران نیستند، بلکه محصولاتی ساده می‌خواهند که عمق آپارتمان‌های کوچک آن‌ها را بیشتر کند و آپارتمان را بزرگ جلوه دهد.

معاون صنایع دستی کشور یادآوری کرد: امیدواریم با همکاری استادان رشته‌های مختلف هنری خونی تازه و روحی تازه با نوع‌آوری در طراحی متناسب با زندگی معاصر امروز در کالبد صنایع دستی جریان یابد و همان‌طورکه صنایع دستی را از ورطه سقوط گذشته‌اش نجات دادیم و به رشد رساندیم. اکنون نیز به فصلی جدید در ارتباط با سایر کشورها برسیم.

مسابقه جایزه بزرگ در طراحی هنرهای سنتی به‌زودی با محورهای اصلی، داشتن تعریف صنایع دستی، تناسب با زندگی معاصر، نوآوری و خلاقیت و داشتن پروسه از ایده تا طرح و تولید و عرضه، در سه بخش محتوایی کاربردی و مفهومی، اشیا و ظروف کاربردی، پوشاک و متعلقات وابسته و اشیای غیرثابت و منقول وابسته به معماری داخلی در سطح عمومی برگزار می‌شود.

این نشست که به اهتمام دفتر توسعه و ترویج صنایع دستی معاونت صنایع دستی کشور برگزار شد با پرسش و پاسخ هنرمندان و صنعتگران مهمان درباره برگزاری مسابقه بزرگ طراحی صنایع دستی به کار خود پایان داد.

گردهمایی هنرمندان برنامه هنرهای صناعی با موضوع فراخوان مسابقه طراحی صنایع دستی سوم آبان‌ماه با حضور بهمن نامورمطلق - معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور -، علی حاجی شیزری - مدیرکل توسعه، ترویج و آموزش معاونت -، دکتر هوشیار استادیار دانشگاه هنر دانشگاه سوره، دکتر امیرمسعود انوشفر و جمعی از هنرمندان علاقه‌مند در حوزه‌های مختلف تجسمی، معماری، مد و لباس و هنرهای سنتی و صنایع دستی در ساختمان شماره 1 سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری برگزار شد.
 
کلمات کلیدی : هنرهای سنتی+صنایع دستی+گردشگری
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.