نظر منتشر شده
۴۵
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 492073
ظریف در نیویورک:
هیچ برنامه ای برای دیدار با وزیر خارجه امریکا ندارم/ برجام بهترین دستاوردی است که می توان به آن رسید
بخش خبری الف، ۲۳ تیر ۹۶
تاریخ انتشار : جمعه ۲۳ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۳۵
ظریف در پاسخ به این  پرسش که آیا در این سفر با سیاستمداران غربی، اعضای کنگره و یا وزیر خارجه آمریکا دیدار و گفتگو هایی خواهد داشت؟ گفت: هیچ برنامه ای در این باره در نظر گرفته نشده است.

به گزارش الف به نقل از خبرگزاری ها، محمد جواد ظریف' در هنگام ورود به نیویورک در جمع خبرنگاران در واکنش به تصمیم دولت ترامپ به تائید دوباره پایبندی ایران نسبت به برجام گفت: توافقنامه هسته ای یک توافقنامه همه جانبه وجهانی است که درپی سال ها گفت و گو و مذاکره حاصل شده است.

ظریف افزود: آنهایی که این فشار ها را بر ایران وارد آوردند؛ دیدند که این گونه فشار ها نتایجی را که بدنبالش هستند در بر نخواهد داشت و در پایان کار به این نتیجه رسیدند که این توافق بهترین دستاوردی است که می توان به آن رسید و همانطور که طبیعت مذاکرات همه جانبه است دیدیم که همه طرفین این مذاکرات به آنچه که بدنبالش بودند رسیدند.

وزیر خارجه کشورمان ادامه داد:دراین مرحله انتظار ما این است که همه طرفین این مذاکره به تعهدات خود پایبند بمانند اما متاسفانه تاکنون مشاهده کردیم که آمریکا در حدی بسیار نازل این توافق نامه را قبول داشته و به آن پایبند مانده است و با رویکرد ها و سیاست های نادرست خود قادر به احترام و حمایت از روح این توافقنامه نبوده و در نتیجه به ایران این اجازه را نداده تا به حد کامل از منافع این توافقنامه بصورتی که باید بهره ببرد.

ظریف گفت:معتقدیم که سران آمریکا باید در برخورد با این توافقنامه تجدید نظر کنند چرا که در غیر این صورت به دوام این توافقنامه کمکی نخواهد کرد.

وزیر خارجه کشورمان همچنین شرکت در نشست توسعه پایدار در مقر سازمان ملل متحد را از اهداف سفر خود به نیویورک برشمرد. وی یادآورشد:ایران بر اساس باور های فرهنگی و مذهبی خود حتی پیش از تصمیم گیری ها و مباحثاتی که به نتایج فعلی در مورد توسعه پایدار منجر شده در بسیاری از زمینه ها و در جهت اهداف 17 گانه توسعه هزاره برنامه هایی را در دست تنظیم و اجرا داشته که لازم است آن ها را به اطلاع کشور های دیگر و جامعه بین المللی برساند.

ظریف توضیح داد: در حاشیه این نشست ها دیدار هایی را با شخصیت های فرهنگی، اندیشکده ها و سایر نهاد ها و شخصیت های تاثیر گذار در افکار عمومی در برنامه دارم تا از این طریق نکات و مسائلی را که به نا آرامی های منطقه خاور میانه منجر شده و حتی کشور های متحد در این منطقه را در مقابل یکدیگر قرار داده است به گوش جهانیان برسانیم.

وزیر امور خارجه کشورمان در پاسخ به این پرسش که آیا در این سفر با سیاستمداران غربی، اعضای کنگره و یا وزیر خارجه آمریکا دیدار و گفتگو هایی خواهد داشت؟؛گفت: هیچ برنامه ای در این باره در نظر گرفته نشده است.

وی ادامه داد:ما پیشتر با برخی از سیاستمداران آمریکایی از جمله وزیر خارجه پیشین آمریکا صرفا در محدوده توافق هسته ای صحبت هایی داشته ایم اما در این سفر چنین قصدی نداریم و چنین برنامه ای هم در نظر گرفته نشده است.

وزیر خارجه کشورمان درباره توافق میان روسیه، اردن و آمریکا بر سر آتش بس در جنوب غربی سوریه و موضع جمهوری اسلامی ایران در قبال چنین توافقی گفت: تهران همواره خواستار پایان درگیری ها و اتحاد همگانی برای مقابله با تروریسم و گروه های تروریستی نظیر داعش و جبهه النصره بوده تا بتوان به این بحران که موجب هرج و مرج در منطقه شده خاتمه داد.
ظریف گفت:اکنون همه تلاش ما این است آتش بس جامعی که در همکاری با روسیه و ترکیه در نشست های آستانه برای آن تلاش کرده ایم بطور فراگیر و کامل به اجرا در آید تا بتوان زمینه را برای کمک رسانی های انساندوستانه و پایان دادن به رنج و مشقت مردم سوریه فراهم کنیم.
 
کلمات کلیدی : ظریف،برجام،آمریکا برجام
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۳ ۱۱:۳۸:۵۱
خدا نگهدارت باشه مرد. (4473278) (alef-11)
 
سیروسی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۳ ۱۶:۱۴:۰۲
کاش بعد از 50 سال که گردوخاک خابید و معلوم شد کی به کشور خیانت کرده کی نه، اونوقت میومدی نظرت رو مثل یه مرد می نوشتی! (4473567) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۳ ۲۰:۱۳:۴۹
اون موقع از شنیدن نامها شگفت زده خواهیم شد (4473899) (alef-11)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۴-۲۴ ۱۹:۵۲:۳۰
باید قدردان زحمتهای ایشان باشیم . (4475469) (alef-11)
 
دادورز
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۳ ۱۱:۴۱:۲۴
کاش یه برنامه ای داشتی (4473282) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۴-۲۳ ۱۱:۴۴:۲۰
برجام بهترين دستاورد بوده را قبول دارم. ملاقات با وزير خارجه امريكا هم هيچ اشكالى ندارد (4473287) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۳ ۱۵:۰۸:۳۵
ببخشید شما تعیین خط مشی سیاسی می کنید برای رییس دستگاه دیپلماسی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (4473461) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۳ ۱۵:۳۶:۲۱
نخیر. شما هستید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (4473499) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۶-۰۴-۲۳ ۱۶:۰۵:۲۵
فقط نظرش را گفت ! خط مشی تعیین نکرد (4473548) (alef-11)
 
فرهاد خارکن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۳ ۱۶:۱۲:۴۶
میخوای خفه شیم؟
اصلا تو بر این عقیده هستی که یک مسئول باید نظرات مردم رو پیاده کنه؟ .. (4473564) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۳ ۲۱:۵۲:۵۷
حاجی منم باهاش موافقم نظذرش رو گفت و خط مشی رو هم تک تک این نظرات تعیین میکنه امسال هم رای داده که درست بوده و روحانی دوباره انتخاب شده دوستان شما هم در مناظرات همه موافق برجام بودن چی شد یهو الان همه باز مخالف شدید؟ (4474013) (alef-11)
 
مشعود
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۳ ۱۲:۰۸:۰۲
اونوقت بهش رسیدی؟
چی دادی و چی گرفتی؟ (4473319) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۳ ۱۵:۱۲:۱۱
برجام بهترین دستاورد بود که نسل جدید ما هم بداند امریکا گرگ خونخواریست که به هیچ وجه قابل اعتماد و حتی مذاکره هم نیست و اوج بلاهت غربگرایان در این امر نشان داده شد و هر روز هم روشنتر میشود. (4473470) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۳ ۱۶:۱۰:۲۸
دوست عزیز و محترم شما برای پاسخ به این سوال بهتر است اینگونه فکر کنی که اگر برجام نبود و تحریم ها همنان ادامه پیدا می کرد امروز در چه نقطه ای بودیم؟اقتصاد ما در چه وضعیتی بود؟وضعیت معیشت و کسب کار مردم چگونه بود؟
اگر قرار بود تورم و رکود ناشی از تحریم همچنان ادامه پیدا میکرد ایا امروز دامنه حمایت ایران برای پشتیبانی مالی و تسلیحاتی از پیمانان خود در منطقه اینگونه بود؟آیا همین محور مقاومت که این روزها در حال پیروزی های مکرر است میتوانست بدون پشتیبانی ما داوام بیاورد؟ (4473561) (alef-11)
 
میلاد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۳ ۱۲:۱۱:۱۲
دکتر هوشنگ امیر احمدی مدیر مرکز مطالعات خاورمیانه آمریکا گفت: یکی از بدترین اثرات برجام این است که در آمریکا جا افتاد که روش کار کردن با جمهوری اسلامی زور است و روحانی و ظریف این فکر را به خوبی در آنجا جا انداختند.
او همچنین اضافه کرد در برجام آمریکا به ما گفت «بتمرگ»، ما هم تمرگیدیم. (4473321) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۳ ۱۴:۵۲:۴۸
اقای میلاد ممنون از این تحلیل دقیق و علمی
شما که تا چندی پیش اصلا اقای امیراحمدی را قبول نداشتید حالا شد رفرنس؟!؟!؟؟!
رفقای شما در ان 8سال کاری کردند که امریکا نتیجه ان را گرفت (4473449) (alef-11)
 
احمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۳ ۱۶:۰۸:۵۸
تحریم ها با توصیه دوستان شما بر مردم اعمال شد. برید ببینید کی داشت گرا میداد به اوباما برای تحریم ایران.
یکم انصاف داشته باشید. (4473557) (alef-11)
 
شیرازی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۳ ۱۶:۱۱:۰۳
دوستان شما در 4 سال طوری مملکت رو دو دستی به دشمن دادن که ... نداد! (4473563) (alef-11)
 
ا.م
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۳ ۱۶:۲۱:۴۳
اشتباه میکنید هموطن گرامی آمریکا نتیجه را از طرفداران کسانی گرفت که خط دادن به اونور آبی ها گفتند تحریمها را تشدید کنید و بخاطر قدرت خیانت به ملت و کشور کردند مستنداتش را شبها تلویزیون تو اخبار پخش می کنه مثل گنجی باطبی و.... (4473574) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۳ ۲۳:۰۱:۰۷
این ادعایست که شما دارید و واقعیت ندارد ! (4474065) (alef-11)
 
سجاد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۳ ۱۶:۲۶:۳۹
دوست عزیز این یه اصله ، برای متقاعد کردن طرف مقابل باید از منابعی استفاده کنی که با خط فکری طرف مقابل هم راستاست .. (4473579) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۳ ۱۵:۱۴:۰۶
حالا ديگه هوشنگ امير احمدي براي شما رفرنس شده؟اين مرد القا كننده خواسته ها و تمايل جناح تندرو امريكاست. (4473474) (alef-11)
 
الف ر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۳ ۱۲:۱۵:۲۸
مرد ملي سالهاي اخير (4473327) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۳ ۱۵:۵۶:۴۵
و ن... انگیز سالهای آتی (4473543) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۴-۲۳ ۱۲:۱۸:۳۹
اینکه برنامه ای ندارم و فلان و بهمان از گفتمان اعتدال به دور است و ظریف اگر اعتدال گرا نیست پس کنار برود (4473328) (alef-11)
 
۱۳۹۶-۰۴-۲۳ ۱۲:۵۷:۱۶
هیچ برنامه ای برای دیدار با وزیر خارجه امریکا ندارند اما قطعا ... (4473362) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۳ ۱۳:۰۳:۴۰
برجام بهترین دستاورد دولت اوباما برای دولت آمریکا بود هم ایزان زا تحریم کردند و هم بدون شلیک یک گلوله پیچ و مهره صنعت هسته ای را باز کردند (4473365) (alef-11)
 
امید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۳ ۱۵:۴۸:۰۱
شما بهتر میدونید یا خود آمریکایی ها؟اونا که میگن برجام برای آمریکایی ها فاجعه بود،و به هر دری میزنن که لغوش کنن.شماها زبان و تفکر آمریکایی ها هم شدید جدیدا. (4473527) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۳ ۱۳:۴۳:۵۵
برجام باقی بماند یا نه چندان برای امریکا فرقی نداردچرا که شما از هول هلیم در دیگ افتادید و هرچه خواستند جلو جلو نسیه دادید رفت. (4473406) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۳ ۱۴:۰۲:۰۲
.. چه بهتر که سنگها با آمریکا رو یا روی وا کنده شوند نه با واسطه همانطور که روسیه وآمریکا دو دشمن دیرینه روبه روی هم می نشینند و با قدرت از مواضع خود دفاع وموضع مخالف را به چالش می کشند این یعنی اوج قدرت سیاسی . موفق باشی جناب ظریف شما در سیاست مرد قدرتمندی هستید . (4473414) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۳ ۲۲:۰۲:۱۴
آمریکا فقط سواری می خواد و امتیاز گرفتن مذاکره نمی فهمد که... کی فقط یک بار نام ببرید به ما قول داده به قولش عمل کرده ؟! آخه آدم از یک سوراخ هزار بار گزیده نمی شود... (4474021) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۳ ۱۴:۰۷:۵۷
ما مردم از میوه برجام جز دروغ، گرانی، بیکاری، تعطیلی هر روزه کارخانه‌ها، آمارهای ساختگی اشتغال و... چیزی ندیدیم. (4473419) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۳ ۱۴:۴۸:۱۱
البته به غیر از ما 24 میلیون که بهش رای دادیم (4473446) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۳ ۱۵:۰۸:۳۸
اره صادرات نفت قطع میشد دلار 10 هزار تومنی و تورم 100% رو می دیدی مثل زمان احمدی نژاد ! (4473462) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۳ ۱۵:۰۹:۳۷
شماها یک مشت کاسب تحریم هستید که منافع شما در تحریم از طرف مردم حرف نزن تو یک نفری ! (4473465) (alef-11)
 
۱۳۹۶-۰۴-۲۴ ۰۹:۳۰:۱۱
شما مردم نیستید؟ یک نفرید و به همان اندازه حق صحبت دارید. از خودمردم پنداری، خودانقلابی پنداری و توهمات دیگر دست بردارید (4474424) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۴-۲۳ ۱۵:۳۷:۵۴
سالگرد برجام مبارک
سایه جنگ کم شد
مشکل آب نداریم
مرغ همهشتمن شد (4473502) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۳ ۱۵:۵۵:۲۳
سالگرد برجام مبارک
سایه جنگ کم شد
مشکل آب نداریم
مرغ همهشتمن شد (4473542) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۳ ۲۰:۱۲:۱۴
اگه دولت دست تندروها بود الان مرغ کیلویی پنجاه هزار تومانم گیرت نمییومد برادر (4473896) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۳ ۲۲:۰۱:۰۴
اگر رو کاشتند در نیامد داداش تاکی می خواین با اگه فلانی بود اکه برجام نبود مشکل را حل کنید... حال که برجا م است چه گلی به سرمان زده هنوز یک بانک ایرانی نمی توانند کار کند در فضای خارجی!!!!!!
.. . الان بیکار ی بیداد می کنه هزینه جاری دولت سه برابر شده و نود درصد بودجه کشوره ... دولت کند و پیر چی کار کرده جز تعطیل کردن کارخانه ها و .. زیاد... (4474019) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۳ ۲۲:۳۷:۳۵
اگر برادری میدونستی چیه برچسب تندرو نمیزدی ما هر چی باشیم حداقل شناسنامه ایرانی داریم چرا برچسب میزنید؟ (4474045) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۴-۲۳ ۲۱:۵۸:۰۴
برجام ،مثل پلی است که روی رودخانهٔ خشک ،وبی آب زده شده ؟ چون سر چشمهٔ آب آن را برگرداند، وبهره آنرا کسانی دیگر بغیر از محققین آن میبرند ،مردم ،چشمشان ،شده مثل کر قالی ( کر قالی اصطلاح رج قالی را دارد که از بس ریز است دیده نمیشود ،) (4474015) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۴ ۰۸:۴۳:۵۱
در هیاهوی جناح بازی و تسویه حساب های شخصی مسئولین مذاکرات برجام پی گیری و تصویب شد اما واقعا چه آثار وثمراتی داشت خدا می داند به نظر بنده هیچ ثمری نداشت. (4474364) (alef-11)
 
ایرانی
Romania
۱۳۹۶-۰۴-۲۵ ۱۲:۵۱:۵۲
مردم را با این برجام و هزینه رفت و آمد به کشور های بیگانه بیچاره کردید . (4476120) (alef-3)
 
احسان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۵ ۱۴:۲۴:۴۴
برجام چای...
آیندگان شما را قضاوت خواهند کرد (4476265) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.