نظر منتشر شده
۴
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 356272
واکنش آمریکا توافقنامه مهم چابهار/ ناقض تحریم ها است
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۳۰
معاون آسیای جنوبی وزیر خارجه آمریکا گفت: توافقنامه سه جانبه چابهار بر خلاف تحریمهای بین المللی وضع شده علیه ایران است.

به گزارش مهر به نقل از روزنامه «پاکستان»، «ناشاد سایی بیسوال» معاون آسیای جنوبی وزیر خارجه آمریکا در گفتگو با رسانه ها گفت: توافقنامه سه جانبه ایران،هند و افغانستان که دو روز پیش به امضای طرفین رسیده است نقض تحریمهای بین المللی وضع شده علیه ایران است. این توافقنامه باید به دقت مورد بررسی قرار گیرد.

وی در ادامه افزود: آمریکا هند را از چگونگی تحریم های وضع شده علیه ایران آگاه کرده است و چگونگی توافقنامه چابهار در حال تحقیق و بررسی است.

وی در ادامه تصریح کرد: تحریمهای بین المللی علیه ایران لغو شده اند اما در برخی زمینه ها این تحریمها به قوت خود باقیست.

لازم به ذکر است با حضور روسای جمهور ایران و افغانستان و نخست وزیر هند توافقنامه توسعه چابهار در تهران به امضای طرفین رسید. از طرفی ایران و هند ۱۲ تفاهمنامه همکاری نیز در زمینه های مختلف به امضا رسانده اند.
 
کلمات کلیدی : تحریم+هند+چابهار
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۵ ۱۱:۵۸:۱۸
حرف یا مفت نزن
هیچ تحریمی لغو نشده
کارای خودمون هم به خودمون مربوطه (3723662) (alef-13)
 
امیر
United States
۱۳۹۵-۰۳-۰۵ ۱۸:۱۹:۰۶
حرف مفت چیه؟! اولا که ما باید یاد بگیریم هیچ خبری رو حتی وقتی در مورد خود پاکستان هم هست از روی روزنامه ها و رسانه های پاکستانی کپی نکنیم چون اونها بدترین و غیر حرفه ای ترین رسانه های دنیا رو دارند! همون اول که منبع خبری شد پاکستان باید بفهمین که داستان سرایی هست و نه خبر!!!

من متن کامل صحبتهای خانم Nisha Biswal در کنگره رو خواندم. از ایشون پرسیده شد که آیا این توافق مشکلی داره از نظر آمریکا یا نه و ایشون گفت احتمالا نه چون ما برای شرکای هندیمون روشن کردیم که نباید تحریمها نقض بشن و ما اینگونه مسایل رو زیر زربین و تحت بررسی داریم. اونها هم هیچ وقت در مسایل حساس برای واشنگتن مخصوصا نظامی با ایران همکاری نمیکنند. بعدش هم گفت که بندر چابهار دروازه هند برای ورود به آسیای میانه هست و برای این کشور اهمیت داره ولی برای منافع آمریکا خطرناک نیست!

حالا شما اصل حرفهای این خانم رو با چیزی که پاکستانی ها از روی حرص و غرض نوشته اند مقایسه کن! (3724263) (alef-13)
 
Austria
۱۳۹۵-۰۳-۰۵ ۱۲:۲۸:۳۳
پاکستان احساس انزوا کرده به ولیش عربستان گفته عربستان هم به آمریکا فشار آورده که یه چیزی یه بهانه ای جور کن دیگه (3723715) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۵ ۲۰:۱۷:۵۱
غلط اضافی امریکاییها تمامی نداره اما باید از برجام نویسان وطنی که علی رغم تقدیم صنعت هسته ای به امریکا سایه تحریم را بر سر ایران حفظ کردند تشکر کنیم. (3724433) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.