نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 305061
ایران شکایت از روسیه بابت سیستم‌های اس۳۰۰ را پس می‌گیرد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۵ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۱۲
مدیر عامل شرکت صادر کننده تسلیحات روسیه می‌گوید تهران پس از دریافت سیستم‌های پدافند هوایی اس‌۳۰۰ شکایت خود از این شرکت را پس خواهد گرفت.

به گزارش تسنیم، آناتولی اسایکین، مدیر عامل شرکت روزبورن‌اکسپورت، می‌گوید: "زمانی که قرارداد فروش سیستم‌های اس‌۳۰۰ به ایران انجام شد این کشور شکایت خود علیه روزبورن‌اکسپورت را پس خواهد گرفت."

وی در کنفرانسی خبری گفت: "طرف ایرانی به محض اینکه قرارداد اجرایی شده و تعهداتمان را به صورت کامل انجام دادیم از دعوی قضایی صرفنظر خواهد کرد." در چارچوب راهبرد تکمیل شبکه دفاع هوایی جمهوری اسلامی ایران، تهران سال ۲۰۰۷ قرار داد خرید چند سامانه دفاعی و غیرتهاجمی را با روسیه امضا و بخشی از وجه آن را پرداخت کرد.

با وجود لازم الاجرا بودن این قرار داد و اینکه خرید مجموعه های دفاعی شامل هیچگونه ممنوعیت سازمان ملل و حتی تحریم های یکجانبه و غیرقانونی ضد ایرانی اتحادیه اروپا و آمریکا نبود، اما فشارهای رژیم صهیونیستی و واشنگتن بر رییس جمهوری پیشین روسیه در سال ۲۰۱۰ سبب اختلال در اجرای این قرار داد شد که جمهوری اسلامی در رایزنی با مسکو در زمان ریاست جمهوری دمیتری مدودیف، تلاش بسیاری کرد مقامات روس را به وفای به عهد ترغیب کند.

بعد از ادامه تعلل مسکو در روند تحویل سامانه اس ۳۰۰، بحث احتمال پیگیری قضایی پرونده در محاکم بین المللی مطرح و به اطلاع روسیه رسید و همزمان چندین جلسه هماهنگی برای رفع اختلافات دو کشور با محوریت بازگرداندن سامانه های موشکی به روند واگذاری به ایران، برگزار شد.
 
کلمات کلیدی : دفاع موشکی ، اس 300 ، روسیه ، ایران ، سامانه ، دفاع موشکی
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۵ ۱۵:۱۹:۰۷
ما که مستعمره روسیه شده این و جرات شکایت نداریم (3282980) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.