توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 345042
یدیعوت آحارونوت مدعی شد: توافق ایران و روسیه بابت موشک‌های اس-۳۰۰ نمادین است
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۶ فروردين ۱۳۹۵ ساعت ۰۷:۴۶
یک روزنامه صهیونیستی نوشت: مادامی که سامانه اس-۳۰۰ در خاک ایران و نه سوریه و لبنان باشد، تهدیدی برای تل آویو به شمار نمی آید.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان؛ روزنامه صهیونیستی «یدیعوت آحارانوت» در مطلبی نوشت: توافق ایران و روسیه بابت سامانه دفاع موشکی «اس -۳۰۰» نمادین‌تر از یک تهدید واقعی است و مسکو هنوز این موشک‌ها را به ایران ارسال نکرده است، هرچند که اسرائیل باید نسبت به افزایش امنیت خود در خاورمیانه به شدت رو به افزایش نظامی اطمینان یابد.

این روزنامه نوشت: مادامی که این موشک‌ها بعد از ارسال نیز در خاک ایران و نه سوریه و لبنان باشند، این توافق تسلیحاتی تنها پیامدهای سیاسی دارد و روسیه در تلاش برای چالش کشیدن ناتو و غرب است.

بر اساس این گزارش، وزارت خارجه روسیه هنوز ارسال موشک‌های اس -۳۰۰ به ایران را تایید نکرده است و ادعای ایران در این زمینه به معنای اجرای واقعی این توافق تسلیحاتی نیست.

در خاتمه این مطلب آمده است: به نظر می‌رسد که ادعای جدید ایرانیان فرایند چانه زنی است . البته وجود سامانه اس -۳۰۰ در مرزهای اسرائیل و در قلمرو سوریه و لبنان جنگنده‌های اسرائیل را به خطر می‌افکند.

پس لازم است با توجه به این که روسیه سرانجام توافق خود در این زمینه را با ایران اجرا می‌کند، تل‌آیو نیز رقابت تسلیحاتی در سطح منطقه را نادیده نگیرد و تا دیر نشده با آمریکا توافق دریافت کمک‌های نظامی را منعقد کند.
 
کلمات کلیدی : دفاع موشکی ، اس 300 ، روسیه ، ایران ، سامانه ، دفاع موشکی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.