توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 409868
نتانیاهو: اغلب کشورهای عربی متحد ما هستند!
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۷:۴۹
نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی ادعاهای پیشین خود را مبنی بر این که بسیاری از کشورهای عربی، اسرائیل را متحد خود می‌دانند، تکرار کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه خبری العالم، بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در دیدار با رئیس‌جمهوری ایتالیا گفت که به نظر او، نزدیک شدن به دنیای عرب، به صلح با فلسطینی‌ها کمک خواهد کرد.

نتانیاهو با اشاره مجدد به قطعنامه یونسکو، آن را به دلیل آنچه انکار ارتباط یهودیان با مسجدالاقصی خواند، مسخره توصیف کرد.

وی مدعی شد ادامه اختلاف و درگیری رژیم صهیونیستی با فلسطینی‌ها به دلیل خودداری محمود عباس از به رسمیت شناختن دولت یهودی است.

نتانیاهو در ادعایی عجیب افزود: تمرکز بر قضیه شهرک‌سازی گمراه‌کننده است و همان‌طور که برخی ادعا می‌کنند، دلیل ناآرامی خاورمیانه، قضیه فلسطین است.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی ادعا کرد، آنچه باعث امیدواری او می‌شود، این است که بسیاری از کشورهای عربی دیگر این رژیم را دشمن خود نمی‌دانند، بلکه به آن به چشم هم‌پیمان نگاه می‌کنند. نتانیاهو درباره تحقق صلح اظهار داشت: وضعیت منطقه فرق کرده است و دیگر صلح با فلسطینیان شرط سازش با عرب‌ها نیست، بلکه سازش با عرب‌ها به راهی برای صلح با فلسطینیان تبدیل شده است.

وی افزود: ما در گذشته فکر می‌کردیم که بروز تحول در عرصه فلسطین، باعث تحقق صلح فراگیر با جهان عرب خواهد شد اما احتمالات کنونی نشان می‌دهد که صلح از مسیری عکس مسیر مذکور محقق خواهد شد و به عبارت دیگر، سازش با عرب‌ها قبل از صلح با فلسطینیان محقق خواهد شد.

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در بخش دیگری از سخنان خود مدعی شد: منازعه هیچ وقت بر سر تشکیل کشور فلسطین نبوده است؛ چرا که دولت‌های متوالی اسرائیل تاکید کرده‌اند و ما هم تأکید می‌کنیم که آماده تشکیل کشور فلسطین عاری از سلاح هستیم که کشور یهودی را به رسمیت بشناسد.
 
کلمات کلیدی : نتانیاهو، کشورهای عربی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.