نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 293263
اعتراض تامین اجتماعی به حکم مرتضوی
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۵ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۱۸:۲۱
سازمان تامین اجتماعی با ارائه لایحه اعتراضی به شعبه نهم دادگاه کیفری یک استان تهران، به حکم سعید مرتضوی مبنی بر یکسال حبس و رد مال به مبلغ ۴۶ میلیون تومان اعتراض کرد.

به گزارش تسنیم مجتبی نظری با اعلام این خبر اظهار کرد: روز گذشته(شنبه) با ارائه لایحه اعتراضی به شعبه نهم دادگاه کیفری یک استان تهران به حکم صادره برای سعید مرتضوی در بخشی از پرونده تامین اجتماعی اعتراض کردیم.

وکیل مدافع سازمان تامین اجتماعی اضافه کرد: سازمان تامین اجتماعی معتقد است باید تمام ایامی که مرتضوی در این سازمان حضور داشته مورد حکم قرار گیرد.

۲۴ دی ماه سال ۹۳ بود که عباس جعفری دولت‌آبادی دادستان عمومی و انقلاب تهران از صدور کیفرخواست در بخشی از پرونده تامین اجتماعی و ارسال آن به دادگاه کیفری استان خبر داد.

پرونده پس از ارسال به دادگاه کیفری، برای رسیدگی در اختیار شعبه نهم دادگاه کیفری یک استان به ریاست قاضی محمدرضا محمدی‌کشکولی قرار گرفت و دادگاه نخستین جلسه رسیدگی به این پرونده را به همراه شکایت اولیاء دم مرحوم روح‌الامینی یکی از کشته‌شدگان حادثه بازداشتگاه کهریزک و بخشی از حکم پرونده قضات کهریزک که از سوی دیوان عالی کشور نقض شده بود را، پنجم اردیبهشت ماه امسال برگزار کرد.

در نهایت، پس از برگزاری هفت جلسه، رسیدگی قاضی کشکولی به این پرونده پایان یافت و شعبه نهم دادگاه کیفری یک استان تهران، مرتضوی را در ارتباط با شکایت اولیاء دم مرحوم روح‌الامینی به اتهام معاونت در قتل عمدی و آن بخش از حکم پرونده قضات کهریزک که نقض شده بود، تبرئه کرد.

دادگاه در ارتباط با پرونده تامین اجتماعی، مرتضوی را به یکسال حبس که شش ماه آن تعلیقی است و رد مال به مبلغ ۴۶ میلیون تومان محکوم کرد.

اولیاء دم مرحوم روح‌الامینی، نهم شهریور ماه به حکم صادره اعتراض کردند.

مرجع رسیدگی به این پرونده در مرحله تجدیدنظر، دیوان عالی کشور است.
 
کلمات کلیدی : مرتضوی+تامین اجتماعی
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۵ ۲۳:۵۹:۵۸
دادگاه در ارتباط با پرونده تامین اجتماعی، مرتضوی را به یکسال حبس که شش ماه آن تعلیقی است!!!!!!!!!!!! و رد مال به مبلغ ۴۶ میلیون تومان محکوم کرد!!!!!!!!!!. (3168283) (alef-3)