نظر منتشر شده
۷
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 409480
داروخانه‌ها دیگر قادر به تأمین داروی بیماران نیستند
بخش سلامت الف، 12 آبان 95
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۰۴
عضو هیات مدیره انجمن داروسازان گفت: بسیاری از داروخانه‌ها قادر به پرداخـت بدهی‌های خود بـه شرکت‌های توزیع دارو نیستند و این یعنی دیگر قادر به تامین دارویی که به بیماران تحویل خواهند داد نیستند زیرا بیمه سلامت از ابتدای سال، ریال هم پرداخت نکرده است.

محمد باقر ضیا در گفت‌وگو با تسنیم، ضمن اعتراض به طولانی شدن زمان پرداخت معوقات داروخانه‌ها اظهار داشت: از ابتدای سال جاری، سازمان بیمه سلامت حتی یک ریال هم بابت مطالبات داروخانه ها پرداخت نکرده است.

وی ادامه داد: عملکرد سازمان‌های بیمه گر به خصوص سازمان بیمه سلامت، داروخانه‌ها را به مرز تباهی کشانده است. آنها با حذف نقدینگی ضروری داروخانه‌ها برای تامین داروهای موردنیاز روزمره داروخانه‌ها، مستهلک کردن سود داروخانه‌ها، سوق دادن داروخانه‌ها به دریافت وام‌های بانرخ بهره بالاتر از سود دارو، اقتصاد داروخانه‌ها را به پرتگاه نابودی کشاندند.

عضو هیات مدیره انجمن داروسازان ایران اضافه کرد: منابع طرح تحول سلامت، پیش از اینکه صرف پرداخت بدهی های سازمان‌های بیمه گر به داروخانه‌ها شود، به نظر می رسد که صرف کارانه پزشکان شده و هم اکنون سازمانهای بیمه گر نه تنها قادر به پرداخت بدهی‌های قبلی خود به داروخانه‌ها نیستند، بلکه اساساً عاجز از تامـین منابع مالی مربوطه نیز است.

ضیا تصریح کرد: این درحالی است که موضوع داروخانه‌ها، دریافت سود عملکرد خود نیست، بلکه اساساً سرمایه خود را از دست دادند و شأن و اعتبار و حیثیت حرفه ای داروخانه‌ها به دلیل ناکارآمدی سیستم بیمه در حال فروریزی می‌بینند.

به گفته هیات مدیره انجمن داروسازان ایران، با دریافت تسهیلات مالی از بانک‌ها، کورسوی باقی مانـده جهت بهبودی اوضاع، هر روز بدتر از دیروز می‌شود و با اظهار عـجز مـسئولین مـربـوطه بـرای تامـین منابـع مـالی و بازپـرداخت سرمـایـه داروخانـه‌ها، امید داروسازان در حال تبدیل از دست رفتن است و این برای نظام دارویی کشور یک فاجعه تمام عیار است.

وی ادامه داد: ما برای رفع این مشکل و جلوگیری از ایجاد یک بحران ملی به ریاست محترم جمهوری، مسئـولین وزارت رفاه، مسئولین وزارت بـهداشت، مـتولیان امـور داروی کشور، نمـایندگان کـمسیون بهداشـت مجلـس شـورای اسلامـی، نایـب رئیس مجلس، مسئولین سازمانهای بیمه در کـلیه رده‌ها به هـمه بزرگواران متوسل شدیم. ولی تنها اتفاقی که افتاده است، گرم شدن بازار بحث و گفت‌وگو تبادل نظر است.

هیات مدیره انجمن داروسازان ایران تاکید کرد: این هم بحث و تحلیل در حالی است که پرداخت مطالبات داروخانه ها یک اصل قانونی است و نیاز به این همه گفت و شنود ندارد.

ضیا خاطرنشان کرد: بسیاری از داروخانه‌ها قادر به پرداخـت بدهی‌های خود بـه شرکت‌های توزیع دارو نیستند و این یعنی دیگر قادر به تامین دارویی که به بیماران تحویل خواهند داد، نیستند.
 
کلمات کلیدی : انجمن داروسازان+داروخانه‌+بیمه سلامت
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۱۲ ۱۱:۱۰:۰۶
جناب وزیر بهداشت اومد یه بیمه دو زاری داد،به بهانه اون حقوق همکاراش رو بیست برابر کرد.این هم از کرامات این دولت. (3998228) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۱۲ ۱۱:۳۱:۰۵
دکترها وپرسنل بیمارستان ها هم ده ماه است کارانه ای دریافت نکرده اند (3998256) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۱۲ ۱۱:۳۱:۱۲
یک دکتر داروساز شهر ما که داروخانه داره تمام املاک شهر رو خریده.چطور ورشکستند.مگه یک دکتر دا رو ساز چه کار مفیدی انجام میده که اینقدر درآمد داره (3998257) (alef-3)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۱۸ ۰۹:۳۱:۱۳
بعله دیگه مظلوم ترین قشر جامعه داروسازها هستن (4006410) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۱۲ ۱۳:۲۲:۵۶
طرح تحول سلامت فقط به نفع پزشکان متخصص سهامدار بخش خصوصی و پزشکان هیئت علمی شد و بقیه افراد گروه کادر درمان را نادیده گرفت . (3998446) (alef-3)
 
United States
۱۳۹۵-۰۸-۱۲ ۱۶:۲۸:۳۳
اینکه بعد از گذشت هفت ماه هنوز مطالبات داروخانه ها پرداخت نشده یک طرف قضیه و طرف دیگر اینکه اداره دارایی و امور مالیاتی هم مالیاتها را حدود شش برابر افزایش داده است . (3998725) (alef-13)
 
یک داروخانه دار
United States
۱۳۹۵-۰۸-۱۲ ۱۷:۱۶:۱۴
لطفا" افزایش پنج و شش برابری مالیاتهای داروخانه را هم به این مشکلات اضافه کنید . (3998816) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.