نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 399677
کارت ملی جایگزین دفترچه بیمه سلامت می شود
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۱۴
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت کشور گفت: طرح جایگزینی ارائه کارت ملی به جای دفترچه بیمه سلامت از اواخر آذرماه امسال در پنج استان کشور اجرا می شود.
 
 محمدجواد کبیر شامگاه چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: جایگزینی کارت ملی به معنای حذف کامل دفترچه های کاغذی نیست، بلکه استفاده از دفترچه ها طولانی مدت خواهد شد.

وی گفت: این طرح که در مراکز منتخب روستایی پنج استان سیستان و بلوچستان، همدان، گلستان، سمنان و اردبیل از اواخر آذرماه امسال اجرایی می شود، نیاز به زیرساخت مخابراتی دارد و مراجعان به جای عرضه دفترچه بیمه شماره کارت ملی خود را ارائه می دهند.

کبیر تصریح کرد: تلاش می شود با ایجاد زیرساخت های لازم این طرح از ابتدای سال آینده در تمام استان های کشور اجرایی شود.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت کشور، کاهش هزینه ها را از مهمترین اهداف اجرای این طرح دانست و تصریح کرد: برآورد می شود با اجرای این طرح سالانه 400 تا 600 میلیارد ریال در هزینه ها صرفه جویی شود.

کبیر خاطرنشان کرد: امید است با اجرای این طرح در راستای اهداف اقتصاد مقاومتی و کاهش هزینه بتوان گام موثری برداشت.
 
کلمات کلیدی : کارت ملی ، دفترچه بیمه سلامت
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۱۵ ۱۲:۵۴:۵۴
با حذف دفترچه بیمه مشکلاتی برای بیمه شدگان ایجاد خواهد شد پزشکان و دارو خانه ها به بهانه خرابی سیستم با تعرفه آزاد اقدام به وزیت بیمار و ارائه دارو خواهند کرد البته این اقدام هم به نفع پزشکان ،دارو خانه و بیمه خواهد بود چون پزشکان وداروخانه ها پول نقدا دریافت می نمایند و بیمه نیز از پرداخت وجه راحت می شود (3964792) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.