توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 506888
طعنه تند کی‌روش به خبرنگاران کره‌ای و رویترز؛ باور می کنید کسی در کار من دخالت کند؟
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۸ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۵۷
سرمربی تیم ملی فوتبال ایران اعلام کرد که بازی با کره جنوبی بسیار حساس است.
 
به گزارش "ورزش سه" از سئول کره جنوبی، کارلوس کی روش در نشست خبری قبل از بازی با کره جنوبی حضور یافت و صحبت هایی انجام داد که ماحصل آن را در ادامه می خوانید:
 
حضور خبرنگاران زیاد، حساسیت بازی را می رساند
به همه خبرنگاران خیر مقدم می گویم. مایه خرسندی و افتخار است که در جمع شما حضور دارم. با توجه به حضور این تعداد کثیر از خبرنگار تبریک می گویم. حضور تعداد زیاد خبرنگاران نشان می دهد بازی فردا بسیار مهم است و رسانه های ایرانی و کره ای به شدت به بازی فردا اهمیت می دهند.
 
کره به نیمه نهایی جام جهانی راه یافته است
حضور پرتعداد خبرنگاران نشانه این است که کره جنوبی به چه دلیل 8 بار به مسابقات جام جهانی راه یافته و دو بار قهرمان آسیا شده است. این تیم همچنین به نیمه نهایی جام جهانی نیز راه یافته است. 
 

 
از بازی با کره یاد می گیریم
هر بار که فرصت رویارویی با کره برای ایران به دست می آید، ما از این فرصت برای پیشرفت و یادگیری بیشتر استفاده خواهیم کرد. کره یکی از بهترین تیم های آسیا است و ما از مواجهه با این تیم چیزهای زیادی فرا خواهیم گرفت.
 
ایران هستیم و رکوردهای خود را داریم
ما در بازی فردا بهترین تلاشمان را می کنیم تا بتوانیم کره جنوبی را شکست دهیم. ما از این تیم شناخت کامل داریم و می دانیم تا الان یازده گل زده اند که 9 گل آن در 4 بازی اخیر بوده است و در تمام بازی های خانگی نیز پیروز شده اند؛ اما ما هم تیم ایران هستیم و رکوردهای خودمان را داریم. امیدواریم با ارائه فوتبالی خوب و برتر کره را شکست دهیم. 
 

 
وظیفه داریم فردا پیروز شویم
مطمئنا کارمان آسان نیست؛ اما به عنوان تیمی که حضور مان در جام جهانی قطعی شده، وظیفه داریم تمام سعی خود را انجام دهیم تا فردا پیروز شویم. امیدوارم پس از پیروزی در بازی فردا هواداران فوتبال ایران باشند که خوشحالی کنند. 
 
 
اطلاعات زیادی از سرمربی کره ندارم
 
سعی کردم تمام اطلاعاتی که مربوط به سرمربی کره و تیم او بوده را به دست آورم؛ اما متاسفانه اطلاعات کافی در سطح ملی ندارم البته اطلاعات سرمربی کره را در حوزه باشگاهی به دست آوردم و آن را آنالیز کردم و با استراتژی او آشنا شدم. اطلاعات ما بسیار محدود بوده اما نقاط ضعف و قوت این تیم را به خوبی می شناسیم. از این رو بهترین عملکرد را مقابل این تیم خواهیم داشت.
 

 
احساساتمان را در فوتبال بروز نمی دهیم
 
وی در پاسخ به این پرسش که ترجیح می دهید کدام تیم همراه ایران به جام جهانی برود، افزود: در فوتبال خوب نیست احساساتمان را مطرح کنیم؛ چراکه این حرکت غیرمحترمانه خواهد بود. امیدوارم بهترین تیم به همراه ایران به جام جهانی صعود کند؛ چراکه این موضوع به افزایش سطح فنی در فوتبال آسیا کمک خواهد کرد.
 
 
انتظار بازی متفاوتی دارم
فردا توقع دارم شاهد بازی متفاوتی باشیم؛ چون می دانم فضای اردو و بازی کره تغییر کرده؛ درنتیجه انتظار بازی متفاوتی دارم. 
 
پیروزی با نتیجه یک بر صفر هم فوق العاده است
از کی روش سوال شد که چرا ایران در بازی های گذشته با نتیجه یک بر صفر مقابل کره جنوبی به برتری رسیده که او پاسخ داد: اگر من این شانس را داشته باشم که تمام بازی ها را با نتیجه 10 بر صفر شروع کنم، این کار را انجام می دهم اما می دانم پیروزی با نتیجه یک بر صفر هم فوق العاده است.
 
طعنه به خبرنگاران کره ای
من از نقاط قوت و ضعف تیم ملی کره کاملا شناخت دارم؛ اما بعد از بازی، درباره اش صحبت می کنم. کی روش بعد از بیان این جمله خطاب به خبرنگاران کره ای اعلام کرد: چرا روی صورت شما لبخند نیست و خیلی جدی هستید؟ زیاد سخت نگیرید؛ این فقط فوتبال است.
 
بازیکنانم از خودگذشتگی می کنند
واقعیت شفاف این است که ما هم در دفاع  و هم در حمله باید بهترین عملکرد را داشته باشیم. این یک اصل است که برای بهتر حمله کردن باید خوب دفاع کنید و برای بهتر دفاع کردن باید خوب حمله کنید. ما می دانیم بازیکنان مان درون زمین برای یکدیگر از جان گذشتگی می کنند و این روحیه تیمی ما است. ما وقتی گل می زنیم از بازیکن اصلی تا نیمکت نشین در آن سهیم هستند و وقتی گل می خوریم، با انگشت اتهام به طرف کسی اشاره نمی کنیم. 
 
بازی فردا برای ایران می تواند تاریخ ساز باشد
وی درباره رکورد ایران در گل نخوردن در مقدماتی جام جهانی گفت: این رکورد یک افتخار برای ما است اما باعث نمی شود تا بازی فردا را جدی نگیریم. اتفاقا وظیفه ما را سنگین تر می کند. ما برای بازی با کره احترام زیادی قائل هستیم. این تیم بازی های خانگی اش را برده و ما مثل بازی های گذشته، مسابقه فردا را جدی می گیریم و می دانیم که این بازی مرگ و زندگی برای ما است. بازی فردا برای ما می تواند تاریخ ساز باشد.
 
آیا سورپرایز دارید؟
یکی از خبرنگاران  حاضر در نشست خبری از کی روش پرسید آیا سورپرایزی برای بازی فردا در ترکیب اصلی ایران دارد یا نه که سرمربی تیم ملی گفت: بعد از بازی راجع به این موضوع صحبت می کنیم.
 
کنایه کی روش به خبرگزاری رویترز
خبرنگار خبرگزاری رویترز در پایان نشست امروز از کی روش درباره وضعیت مسعود شجاعی و عدم دعوتش به تیم ملی سوال کرد که اوپاسخ داد: خبرگزاری شما بیش از حد به این مساله اشاره کرده است؛ من می توانستم 24 بازیکن به تیم ملی دعوت کنم. البته نباید فراموش کنیم که ما خودمان را برای جام جهانی آماده می کنیم. من از شما سوال می کنم؛ مگر می شود کی روش اجازه بدهد کسی در کارش تاثیر بگذارد؟ مخصوصا در روند انتخاب بازیکن برای تیم ملی. در نهایت این شعر را برای شما می خوانم: عزیزم، تو وقتی الان مرا نمی شناسی، هیچ وقت نخواهی شناخت.
 
کلمات کلیدی : کی روش + مقدماتی جام جهانی + ایران و کره
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.