توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 506842
کی‌روش: برابر کره قطعا بازی سخت و دشواری خواهیم داشت
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۸ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۰
سرمربی تیم ملی ایران گفت: بازی سخت و دشواری برابر کره جنوبی خواهیم داشت اما وظیفه داریم که حریف را شکست دهیم.

به گزارش ایسنا، دیدار تیم‌های کره‌جنوبی و ایران در چارچوب بازی‌های انتخابی جام‌جهانی در منطقه آسیا فردا (پنج‌شنبه) ساعت ۱۶:۳۰ در سئول برگزار می‌شود. کارلوس کی‌روش در نشست خبری پیش از این بازی اظهار کرد: به همه خبرنگاران خیر مقدم می‌گویم. مایه خرسندی و افتخار است که در جمع شما حضور دارم. به حضور این تعداد خبرنگار تبریک می‌گویم. حضور تعداد زیاد خبرنگاران نشان می‌دهد که بازی فردا بسیار مهم است و رسانه‌های ایرانی و کره‌ای به شدت به بازی فردا اهمیت می‌دهند.

کارلوس کی‌روش درباره بازی فردا (پنج‌شنبه) با تیم‌ ‌ملی فوتبال کره جنوبی، گفت‌: من از اهمیت این مسابقه به خاطر توجه رسانه‌ها آگاهی دارم. کره تیم خوب و قدرتمندی است. آنها تیمی هستند که برنز المپیک را در اختیار دارند. در  جام جهانی نتایج خوبی کسب کرده‌اند و نایب قهرمان جام ملت‌های آسیا هستند. به همین خاطر بازی با آنها برای ما فرصتی است که بتوانیم از حریف چیزهای زیادی یاد بگیریم. این بازی قطعا بازی سخت و دشواری خواهد بود.

سرمربی تیم‌ ‌ملی فوتبال ایران در ادامه‌ ‌اضافه کرد: دوست دارم روند بدون شکست تیم‌ ‌ملی فوتبال ایران ادامه‌ پیدا کند. هر چند که می‌دانم این بار شاید شرایط دشواری در انتظار ما باشد.

سرمربی تیم ملی افزود: بهترین تلاشمان را می‌کنیم تا بتوانیم کره جنوبی را شکست دهیم. ما از این تیم شناخت کامل داریم و می‌دانیم که تا الان ۱۱ گل زده‌اند که ۹ گل آن در ۴ بازی اخیر بوده است و در تمام بازی‌های خانگی هم پیروز شده‌اند اما ما هم ایران هستیم و رکوردهای خودمان را داریم. امیدواریم با ارائه فوتبالی خوب و برتر کره را شکست دهیم. در واقع وظیفه داریم فردا پیروز شویم. مطمئنا کارمان آسان نیست اما به عنوان تیمی که حضورمان در جام جهانی قطعی شده، وظیفه داریم تمام سعی خود را انجام دهیم تا فردا پیروز شویم. امیدوارم پس از پیروزی در بازی فردا هواداران فوتبال ایران باشند که خوشحالی می‌کنند.

او در ادامه گفت: سعی کردم تمام اطلاعاتی که مربوط به سرمربی کره و تیم او بود را به دست آورم اما متاسفانه اطلاعات کافی در سطح ملی ندارم. البته اطلاعات سرمربی کره را در حوزه باشگاهی به دست آوردم و آن را آنالیز کردم و با استراتژی او آشنا شدم. اطلاعات ما بسیار محدود بود اما نقاط ضعف و قوت این تیم را به خوبی می‌شناسیم. از این رو بهترین عملکرد را مقابل این تیم خواهیم داشت.

وی در پاسخ به این پرسش که ترجیح می‌دهید کدام تیم همراه ایران به جام جهانی برود، افزود: در فوتبال خوب نیست احساسات‌مان را مطرح کنیم چون این حرکت غیرمحترمانه است. امیدوارم بهترین تیم به همراه ایران به جام‌جهانی صعود کند چون این موضوع به افزایش سطح فنی در فوتبال آسیا خواهد کرد.

کارلوس کی‌روش درباره شش سال شکست نخوردن ایران برابر تیم‌ ‌ملی فوتبال کره جنوبی، گفت‌: من به این رکورد افتخار می‌کنم ولی گذشته هیچ وقت پیروزی نمی‌آورد. می‌دانم که باید فردا چه کار کنیم تا پیروز شویم. نه تنها من بلکه بازیکنان هم این را می‌دانند. از نظر من دفاع کردن یک مساله تیمی است. مهاجم خوب، مهاجمی است که بتواند دفاع کند و دفاع فقط به مدافعان خلاصه نمی‌شود. من بازیکنانی در اختیار دارم که متحد هستند و می‌خواهند برای تیم فداکاری کنند. من مربی‌ای هستم که وقتی هم تیمم ببازد هیچ وقت بازیکنانم را سرزنش نمی‌کنم. این فلسفه تیم‌ ‌ملی فوتبال ایران است چون همه متحد هستیم تا کارمان را انجام دهیم.

مربی پرتغالی تیم‌ ‌ملی فوتبال ایران در پاسخ به این سوال خبرنگار کره‌ای که گفته بود چرا ایران با پیروزی‌های یک بر صفر بازی خود را به پایان می‌برد، اظهار کرد: اگر من این شانس را داشته باشم که تمام بازی‌ها را با نتیجه ۱۰ بر صفر شروع کنم، این کار را انجام می‌دهم ولی از این که تیمم بتواند یک بر صفر پیروز میدان شود هم خوشحال می‌شوم.

سرمربی تیم‌ ‌ملی فوتبال ایران در پایان و در پاسخ به این سوال که دلیل غیبت مسعود شجاعی چیست؟ گفت‌: داستان ‌های زیادی درباره این موضوع در رسانه‌ها منتشر شده است. سوال من این است که آیا من تصمیمی میگیرم که به ضرر تیم خودم باشد؟
 
 
کلمات کلیدی : کی روش + مقدماتی جام جهانی + ایران و کره
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.