نظر منتشر شده
۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 408535
شفاف به مردم بگویید کجا شغل ایجاد شده است؟
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۷:۵۱
رئیس کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران می‌گوید: باید به مردم شفاف اعلام کنیم در کدام بخش‌ها شغل ایجاد شده است، وقتی که کارخانه‌ها با ۱۰ درصد ظرفیتشان کار می کنند و کارفرماها تعداد کارگرانشان را کاهش داده‌اند.

به گزارش ایسنا، غلامرضا عباسی در گفت‌وگویی، اظهار کرد: متاسفانه با وجود اجرای برجام و رفع تحریم‌های نسبی، هنوز بسیاری از کارخانه‌ها احیا نشده‌اند و کارفرماها به دلیل هزینه‌های سنگین و نبود نقدینگی از تامین مواد اولیه عاجزند؛ از سوی دیگر کارخانه‌ها با ظرفیت واقعی کار نمی‌کنند و تعداد کارگران خود را از ۵۰۰ نفر به ۵۰ نفر کاهش داده‌اند به نحوی که با ۶۰ درصد کاهش نیروی کار مواجه هستیم و طبعا در چنین شرایطی اشتغالزایی سخت است.

وی ادامه داد: قبلا وام خوداشتغالی به افراد متقاضی داده می‌شد و می‌گفتند این وام چندصد نفر اشتغال ایجاد کرده، ولی الان همان وام را هم نمی‌دهند که فرد بتواند شغلی برای خود دست و پا کند.

عباسی با بیان اینکه آمار اشتغال را نادیده نمی‌گیریم ولی پذیرش ایجاد دو میلیون و ۴۰۰ هزار شغل سخت است، گفت: انتظار داریم تا وزارت کار در این خصوص شفاف‌سازی و مشخصا اعلام کند که در کجا شغل ایجاد شده است. آمار اشتغال دو میلیون و ۴۰۰ هزار نفری آمار قابل توجهی است، ولی در شرایطی که در هر خانه‌ای یک یا دو جوان بیکار هست و بیش از چهار میلیون نفر بیکار وجود دارد برای مردم قابل پذیرش نیست.

رئیس کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران با اشاره به رکود صنعت ساختمان در کشور متذکر شد: امروز در هر حوزه‌ای اعم از خدمات، مسکن و صنعت که وارد شویم دچار مشکل خواهیم شد. بعد از نفت اقتصاد به حوزه ساختمان وابسته است، ولی وقتی صنعت ساختمان راکد باشد همه چیز راکد است.

به گفته وی حدود ۳۶۰ رشته شغل به طور مستقیم با بخش ساختمان در ارتباط است و رکود بازار مسکن در کسادی این رشته شغل‌ها و تعطیلی کارخانه‌های تولید مصالح اثرگذار بوده است.

این مقام مسئول کارگری در پایان بر لزوم شفاف‌سازی آمار اشتغال تاکید کرد و گفت: مردم باید بدانند که در کدام بخش‌ها شغل ایجاد شده است.
 
کلمات کلیدی : آمار اشتغال+اشتغالزایی + نرخ بیکاری
 
مجتبی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۱۰ ۰۸:۰۷:۲۴
با سلام
بهتر است دولت محترم بر اساس آمار بصورت واضح اعلام نمایید که تعداد ،نوع ،محل خدمت،نحوه استخدامی مدرک تحصیلی و.... چگونه است .آمار فعلی کلی گویی و با توجه به رکود فعلی دور از ذهن جامعه است. (3995041) (alef-11)
 
حسین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۱۰ ۰۸:۱۱:۱۴
اگر اصولگرایان این بار زرنگ باشند و فقط از یک نامزد حمایت کنند احتمال پیروزی آنها هست (3995047) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.