نظر منتشر شده
۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 408092
سه دلیل برای باور کردن آمار اشتغال
تاریخ انتشار : يکشنبه ۹ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۷:۴۰
عضو کانون عالی شوراهای اسلامی کار می‌گوید: وقتی در زمینه ثبات نرخ ارز، کاهش تورم و برداشتن تحریم‌ها رشد موفقیت آمیزی داشتیم نمی‌توانیم آمارهای ایجاد اشتغال را انکار کنیم.

به گزارش ایسنا، داوود امیری در گفت‌وگویی، دلایل پذیرش آمار اشتغال را مطرح و اظهار کرد: در دولت یازدهم از برهه تورم شدید دولت قبل و رشد منفی اقتصادی که موجب شد شغل‌ها را از دست بدهیم خارج شدیم و در چنین شرایطی توانستیم جلوی ریزش نیروهای کار را بگیریم و این کار بزرگی است.

وی ادامه داد: دلیل دوم این است که اگرچه برخی کارخانه‌ها در کشور با مشکل نقدینگی و رکود مواجه شده‌ و برخی دیگر تعطیل شدند، ولی شرایط حاد قبل دیگر وجود ندارد و برجام تحرکی نسبی ایجاد کرده و به لحاظ روانی تاثیرگذار بوده است.

عضو کانون عالی شوراهای اسلامی کار افزایش درآمدهای نفتی و فروش نفت را دلیل دیگر رشد اقتصاد دانست و گفت: خوشبختانه دولت توانست حجم صادرات غیرنفتی را بالا ببرد و سرمایه در گردش و رشد پول ایجاد کند.

به اعتقاد امیری در دولت یازدهم به لحاظ اقتصادی به برخی کشورها نزدیک شدیم و ثبات نرخ ارز را شاهد بودیم و این امر موجب شد تا رشد اقتصادی و رشد اشتغال به دست آید.

این مقام مسئول کارگری در پایان گفت که زحمات زیادی برای رونق بازار کار و رشد اقتصادی کشیده شده، اما این میزان کافی نیست و باید خروجی بیشتری در این زمینه احساس شود.
 
کلمات کلیدی : آمار اشتغال+اشتغالزایی
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۹ ۰۷:۵۸:۰۲
برو بابا..چند ساله بیکارم ..دیگه بریدم (3993609) (alef-11)
 
امیر
Romania
۱۳۹۵-۰۸-۰۹ ۱۶:۲۸:۱۵
8ماهه بیکارم
دو رو ورم بیکارن
اگر راست میگن آمار شغل های به وجود آمده رو به تفکیک هر شهر و استان منتشر کنند (3994285) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.