نظر منتشر شده
۷
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 489248
سیف: موسسات اعتباری نابسامان، در دهه ۸۰ ایجاد شدند
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۴ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۲۸
رییس بانک مرکزی گفت:دخالت دستگاه‌های غیرمسئول مانند وزارت تعاون سابق در شکل‌گیری موسسات مالی دارای مشکل نقش داشته است.

ولی‌الله سیف در گفت‌وگو با ایلنا در پاسخ به این سوال که مخالفان و منتقدان دولت می‌گویند عملکرد دولت یازدهم موجب نابسامانی در وضعیت موسسات مالی و اعتباری شده است، گفت: کسانی که این سخنان را مطرح می‌کنند یا اطلاع ندارند یا خود را به بی‌اطلاعی زده‌اند.

او با بیان اینکه این موسسات مجموعه‌هایی هستند که در دهه هشتاد ایجاد شده‌اند، اظهار داشت: هیچ کدام از موسسات اعتباری که دچار نابسامانی و مشکل هستند، جدید نیستند و در کنار ضعف‌ها و ضررهایی که داده‌اند دخالت دستگاه‌های غیرمسئول مانند وزارت تعاون سابق در شکل‌گیری آنها نقش داشته است.

رییس بانک مرکزی ادامه داد: وزارت تعاون سابق مجوزهایی را در دهه ۸۰ صادر کرد که مشکلات بسیاری را برای مردم عزیز ما به وجود آورد با این حال بانک مرکزی با دقت به این مساله ورود کرده است.

سیف با بیان اینکه بانک مرکزی دیگر به هیچ وجه اجازه شکل‌گیری چنین موسساتی را در آینده  نخواهد داد، تصریح کرد: ما تمام تلاشمان را می‌کنیم تا مشکلات مردم حل و مطالبات آنها پرداخت شود امیدواریم سال ۹۶ همه این نابسامانی‌ها برای همیشه حل و فصل شوند.
 
کلمات کلیدی : بانک مرکزی + سپرده‌گذاران + موسسات مالی + سیف
 
سپرده گذاار کاسپین دار مجوز
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۴ ۰۹:۰۸:۲۶
توجه توجه عدم صداقت وعدم شفافیت و دو پهلو اطلاعیه و بیانیه دادن از ارکان آقایان سیف و حیدری می باشد دلیل این جمله ام نیز اطلاعیه صبور باشید و اطلاعیه چهارشنبه قبل از انتخابات است ودر روز شنبه پس از انتخابات از فرمول ظالمانه کسر سود و بایکوت 10 درصدی حسابها پرده برداری و مچوز ارایه شده در اسفند 94 را تنها مجوز موسسه کاسپین خواند نه شعبه !!! خیلی ساده لوحانه است که همه وهمه این موارد را سو تفاهم بنامیم نه آقای سیف سو تفاهم نیست جناب عالی خودرا باهوش وزرنگ فرض کرده و نماینگان مجلس و سپرده گذاران را عوامی فرض کرده که صرفا" مطیع امر ملوکانه جناب عالی هستند ما هزاران شهید دادیم که فردو گروهی به شعور ما توهین نکند و از نجابت ما سو استفاده نکند اگر می بینید مالباخته و فریب خورده هم هستیم زیرا در سابقه ذهنی عملی در رابطه مدیران عالی رتبه نظام مقدس جمهوری اسلامی همچین عملی به خدا قسم هرگز هرگزتاکنون (پهن نمودن دام برای ملت ) صورت نگرفته بود (4459265) (alef-11)
 
تقی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۴ ۰۹:۱۲:۳۱
اقای سیف تکلیف سهامداران بانک پارسیان چه میشود من حاضرم نصف قیمت سهام بانک پارسیان در 8 ماه قبل به من پول برهید شما وقتی حقوق کارکنان بانک مرکزی 40 درصد بیشتر از حتی کارکنان زحمت کش بانک ملی میباشد حرف از عدالت نزنید (4459272) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۴ ۰۹:۲۸:۳۲
دولتی که برعرضگی خود را دائما به گردن این و آن میاندازد (4459293) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۴ ۱۱:۴۷:۴۶
نیروی انتظامی تمام موسسات بی مجوز رو باید همون ده 80 می بست (4459520) (alef-11)
 
سپرده گذار کاسپین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۴ ۱۱:۳۴:۱۳
تعاونی های فرشتگان و فردوسی که شدند موسسه آرمان ایرانیان در شرف تأسیس در سال 92 و بعد درسال 94 موسسه کاسپین که در این دولت بود .
تنها مرجع مردم، بانک مرکزی بوده و با استعلام از بانک مرکزی و اطلاعیه رسمی آن، از مجاز بودن موسسه کاسپین، کسب اطمینان و با اتکا به ‏تابلوهای سردر مؤسسات در آن سپرده‌گذاری یا تمدید سپرده نموده، گواهی یا دفترچه حساب کاسپین را دریافت نموده‌اند‎ .
‎شما میگید وزارت تعاون مقصر است و وزارت تعاون هم میگوید بانک مرکزی مقصر است . مردم بیگناه این وسط چه گناهی کرده اند که اعتماد به این مجوزها کرده اند.
‏طبق اصل 171 قانون‎ ‎اساسی در چنین مواردی دولت‎ ‎موظف به جبران خسارت مردم از محل بودجه‌های خود است و اصل 113 ‏قانون اساسی، رئیس‌جمهور را مسئول اجرای آن معرفی می‌کند‎. ‎ (4459494) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۴ ۱۲:۴۱:۴۵
حالا بانک مرکزی پولهای جمع شده را مدیریت میکند یعنی صندوق خالی خودش را پر میکند (4459627) (alef-11)
 
محمد
United States
۱۳۹۶-۰۴-۱۴ ۱۴:۵۷:۱۱
اگر قدمت این موسسات مالی در ایران حدودا 10 تا 15 سال است موسسات مالی خصوصی در امریکا و اروپا که ما به انها بانک نیز می گوئیم قدمت صد ساله دارند و در تمامی سالهای تاسیس بدون انکه نیازی به احداث بانک های دولتی باشد باعث پیشرفت عجیب امریکا و اروپا شده اند .اما اقای سیف با سیاست رکود خود تنها در طی چهارسال تمامی این موسسات را به ورشکستگی کشاند و تازه مثل مراکز فساد و تباهی از این موسسات یاد می کند . در کشورهای دیگر تمام تلاش دولتها برای خصوصی سازی بانکها می باشد و در ایران بانک مرکزی در تلاش از بین بردن موسسات مالی در جهت تقویت بانکهای دولتی حتی به بهای بدبختی میلیونها سپرده گذار می باشد . مطمئن باشید در همین امسال حداقل ده میلیون نفر را به مخالفان فعال دولت تبدیل کردید که امکان برگشت انان وجود ندارد . (4459849) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.