نظر منتشر شده
۷
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 508971
مرحله بعد در خصوص نرخ سود تسهیلات صحبت می کنیم
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۵ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۵۲
رئیس‌کل بانک مرکزی گفت: اگر بانکی نرخ قانونی سپرده‌ها را رعایت می‌کند متخلف محسوب می‌شود و همکارانمان در قالب بازرس در شعب‌ مختلف حضور پیدا می‌کنند.

به گزارش فارس، ولی‌الله سیف در حاشیه نشست هیأت دولت در خصوص سؤالی پیرامون کاهش سود بانکی و عدم تغییر سود تسهیلات اظهارداشت: ما در دو مرحله این کار را انجام می‌دهیم، ابتدا مبنای تثبیت نرخ سود سپرده‌ها و مرحله بعدی مسئله تسهیلات که در آینده انجام خواهد گرفت.

وی ادامه داد:‌ استنباطی که برخی‌ها مطرح می‌کنند این است که این 10 روزی که فرصت داده شد که طرح از 11 شهریور شروع به کار کند، یکسری جریان منابع از بعضی بانک‌ها به بانک‌های دیگر ایجاد شد. این اقدام خیلی تائید نمی‌شود.

سیف گفت: آن صف‌هایی که تشکیل شد برای این بود که صاحبان سپرده نسبت به تعیین تکلیف وضعیت سپرده خودشان اقدام کنند. 

رئیس کل بانک مرکزی ادامه داد: در گذشته در نظام بانکی یک تداخل جدی وجود داشت بین سپرده‌های کوتاه مدت روزشمار و سپرده‌های بلندمدت یکساله، این فرصت 10 روزه در حقیقت این موضوع را تعیین تکلیف می‌کرد و مردم با مراجعه به بانک‌هایی که سپرده داشتند تصمیم گرفتند که پول یا باید به صورت سپرده بلندمدت یکساله داخل بانک باشد، یا کوتاه مدت روزشمار و این برای آینده اقتصاد ما مهم است و ما علاقمند بودیم که اینکار شفاف شود که ما ببینیم گردش این منابع که در بانک‌ها هست، در سالی که پیش رو داریم چه وضعیتی دارد.

وی افزود: وضعیت حال حاضر شرایط مثبتی را نشان می‌دهد و ما بر اساس بخشنامه و دستورالعملی که به بانک مرکزی داده‌ایم کنترل‌ها و نظارت‌های خودمان را تقویت کردیم که هیچ بانکی را اجازه ندهیم که از این دستورالعمل تخلف کند و مبنای مناسبی شکل بگیرد تا مرحله بعد بتوانیم در خصوص نرخ سود تسهیلات صحبت کنیم.
 
 
کلمات کلیدی : بانک مرکزی + سپرده‌گذاران + موسسات مالی + سیف
 
حمید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۱۵ ۱۵:۱۷:۵۲
چقدر دروغ سهام داران بانکها که اکثرا از قشر ضعیف میباشند از بین بردی (4548454) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۱۵ ۱۵:۲۶:۰۶
متخلف بزرگ بانک مرکزی.بدلیل گران فروشی چند برابری دلار و ایجاد تورم مصنوعی هست (4548474) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۱۵ ۱۶:۰۴:۰۴
چهار ساله که وقت مرحله بعد نرسيده؟ ضرب المثل "بزک نمير بهار مياد ..." گويای حال ما تسهيلات بگيران است. (4548545) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۶-۰۶-۱۵ ۱۷:۰۶:۲۱
انشاالله دو سه سال دیگه بهره وام کم می شه و میشه ۲۰ درصد! (4548638) (alef-11)
 
علی
Germany
۱۳۹۶-۰۶-۱۵ ۱۷:۴۸:۴۷
جناب اقای سیف نرخ سود تسیهلات بانکی ۱۸دراست ولی بانک یک چهارم وام رابه صورت وثیقه تاپایان اقساط وام گیرنده حق برداشت ان رانداردبااین حساب سودبانکی از۲۴درصدبیشتر می شودچرا جلوی این عمل گرفته نمی شود (4548717) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۱۵ ۲۰:۳۷:۰۳
آره خیلی گوش کردن
بانک اینده
بانک گردشگری و...
خسته نباشید اقای سیف
فقط ضرر مردم ودردسر درست کردی (4548934) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۶-۱۶ ۰۰:۳۳:۱۲
دولت می بایست شرایط بهبود کسب و کار رو فراهم کنه مردم خودشون می فهمن سرمایه هاشون رو کجا بذارن دستکاری دستوری نرخ سود فقط ضرر مردم و سوداگري دولت رو دنبال میکنه (4549236) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.