توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 287440
قرار مجرمیت برای ربایندگان پسر پزشک پرسپولیس
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۵۸
قرار مجرمیت ربایندگان پسر رئیس کلینیک باشگاه پرسپولیس از سوی بازپرس جنایی پایتخت صادر شد.

به گزارش روزنامه ایران، صبح سه‌شنبه ۲۲ اردیبهشت ماه سال جاری پسر دانش‌آموز وقتی از خانه‌اش خارج شد تا به مدرسه برود، ربوده شد و آدم‌ربایان که از پدر این کودک ۱۰۰ هزار دلار می‌خواستند در کمتر از ۱۲ ساعت دستگیر شدند و سینا به آغوش خانواده‌اش بازگشت. در تعقیب و گریز پلیسی یکی از آدم‌ربایان هدف گلوله قرار گرفته و کشته شد و پنج مرد جوان نیز بازداشت و تحت تعقیب گرفته شدند. بعد از گذشت سه ماه بازپرس جنایی تهران قرار مجرمیت آدم‌ربایان را صادر کرد که در آن، دو نفر از متهمان تبرئه شده بودند.

اظهارات بازپرس پرونده

بازپرس مدیرروستا از شعبه ششم دادسرای امور جنایی نیز در این خصوص به شوک گفت: پس از تحقیقات جامع و کامل از سوی پلیس و تحقیقات قضایی و با توجه به اقرارهای هر پنج متهم این پرونده آدم‌ربایی قرار مجرمیت صادر شده است. وی افزود: نه تنها اظهارات متهمان میثم و پویا بلکه اقرارهای سه آدم‌ربای دیگر نشان داده است آنها نقشی در این آدم‌ربایی نداشته‌اند و به خاطر همین با توجه به اثبات نشدن بزه ‌آنان، برای هر دو متهم قرار منع تعقیب صادر شد.

بازپرس مدیرروستا گفت: بررسی‌ها و اظهارات آدم‌ربایان نشان داد که پویا با توجه به اینکه دیگر متهمان مهارت رانندگی نداشته‌اند بدون اینکه بداند قرار است چه کاری انجام شود و دوستانش در حال دسیسه‌چینی آدم‌ربایی هستند در ازای ۳۰۰ هزار تومان راننده خودروی آدم‌ربایان شدند. وی افزود: او در جریان کودک‌ربایی نبود و وقتی صبح حادثه پسربچه ربوده می‌شود و به نیت دوستانش پی می‌برد پس از طی مسیر کمتر از ۵۰۰ متر توقف کرده و پیاده می‌شود و آدم‌ربایان را تنها می‌گذارد.

وی گفته که از همان لحظه نخست ترسیده و تا زمان دستگیری نیز هنوز وحشتزده بود و نمی‌دانسته باید چه کاری انجام دهد و تنها تصمیم گرفته از دوستانش فرار کند.

بازپرس جنایی تهران ادامه داد: متهم دیگری که تبرئه شده میثم نام دارد. وی ادعا داشته هیچ اطلاعی از آدم‌ربایی نداشته و اصلاً پسربچه را ندیده است. متهمان اصلی نیز این ادعا را تأیید کرده‌اند، میثم تنها به خاطر دوستی با آدم‌ربایان وقتی آنها در پارک بودند و با وی تماس گرفته و خواستار خریدن ساندویچ شده‌اند برای آنها ساندویچ خریده و به آدم‌ربایان رسانده و سپس آنها را ترک کرده است.

اعتراض به قرار مجرمیت
داریوش سوری پزشک تیم پرسپولیس با اعتراض به دستور منع تعقیب دو تن از متهمان پرونده آدم‌ربایی پسرش به خبرنگار شوک گفت:‌ هفته پیش به دفتر شعبه بازپرسی پرونده مراجعه کردم و در کمال تعجب متوجه شدم که دو تن از متهمان بی‌گناه شناخته شده‌اند. نمی‌دانم چرا چنین حکمی داده شده است. بازپرس پرونده مدعی است متهم ردیف سوم به نام «پویا» فقط راننده بوده و از آدم‌ربایی خبر نداشته و میثم دیگر متهم نیز تنها در پارک ساندویچ آورده و اطلاعی از حادثه آدم‌ربایی نداشته است.

پدر این گروگان ۱۳ ساله گفت: پسر من در وضعیت روحی بدی است و می‌گوید پویا را دیده که پشت فرمان حسابی ترسیده بود و به همین خاطر آدم‌ربایان به او گفته اند برای اینکه شناسایی نشود ماسک روی صورتش بزند. اگر این فرد از آدم‌ربایی خبر نداشت چرا ترسیده و روی صورتش را پوشانده است؟ اصلاً اگر هم بیگناه بود چرا بعد از ترک آدم‌ربایان به من یا پلیس خبر نداده است؟! دکتر سوری درباره دیگر متهم آزاد شده هم گفت: میثم که ادعا کرده فقط برای آدم‌ربایان ساندویچ خریده و در جریان آدم‌ربایی نبوده است، دست‌های پسرم را با طناب بسته و برای اینکه مانع شلوغ‌کاری پسرم شود دهانش را با چسب پوشانده است.

هنوز آثار زخم چسب‌ها روی صورت و گوش پسرم مانده است. به گفته پسرم میثم چند بار در صندوق عقب را باز کرده و به پسرم سرزده. اگر او فقط مسئول خرید ساندویچ بوده چرا پسرم را بسته است. در حال حاضر این متهم نه به خاطر آدم‌ربایی که برای سرقت خودرو و چاقوکشی متهم است.

بنابر این گزارش، پدر گروگان به شوک گفت که در حال استخدام وکیل است تا نسبت به این قرار مجرمیت اعتراض کند و مصمم است دو متهم دیگر پرونده نیز با توجه به جنبه عمومی و خصوصی جرم آدم‌ربایی مجازات شوند.
 
کلمات کلیدی : گروگان‌، گروگانگیر، پزشک، پرسپولیس
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.