نظر منتشر شده
۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 488041
شروط ایران برای ازسرگیری پروازها به نجف
تاریخ انتشار : شنبه ۱۰ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۰۳
حمید غوابش درباره علت تصمیم ایرلاین ها مبنی بر لغو پروازهای نجف گفت: فرودگاه نجف فرودگاه بسیار کوچکی است که امکانات کمی دارد؛ با این حال، هزینه ای که بابت خدمات فرودگاهی از ایرلاین ها می گیرد، بسیار بالا است.

به گزارش فارس، دبیر سابق انجمن‌ شرکت‌های هواپیمایی درباره علت لغو پروازهای ایران به نجف گفت: فرودگاه نجف علی رغم خدمات‌دهی ضعیف، هزینه بالایی از ایرلاین ها و مسافران می گیرد.

حمید غوابش درباره علت تصمیم ایرلاین ها مبنی بر لغو پروازهای نجف گفت: فرودگاه نجف فرودگاه بسیار کوچکی است که امکانات کمی دارد؛ با این حال، هزینه ای که بابت خدمات فرودگاهی از ایرلاین ها می گیرد، بسیار بالا است.

دبیر سابق انجمن شرکت های هواپیمایی ادامه داد: ایرلاین های ایرانی، بارها و از سال های قبل، به این موضوع اعتراض داشتند؛ اما طرف عراقی هیچ گاه به اعتراضات آنها ترتیب اثر نداد.

وی با بیان اینکه از مبدأ ایران، تقاضای سفر زیادی به مقصد فرودگاه نجف وجود دارد، گفت: عراقی ها و مسئولان فرودگاه نجف با اطلاع از این موضوع، تمام تلاش خود را برای افزایش تعرفه های خدمات فرودگاهی انجام می دهند؛ ولی در مقابل نه ایمنی مسافران و هواپیماها و نه امنیت آنها رعایت می‌شود، به نحوی که بارها پیش آمده بود که مأموران فرودگاه نجف، مسافران ایرلاین های ایرانی را به سمت هواپیماهای ایرلاین های خارجی هدایت کرده بودند که نشان دهنده ضعیف بودن هندلینگ این فرودگاه است.

این فعال صنعت حمل و نقل هوایی افزود: نظر مدیران شرکت های هواپیمایی ایران این است که فرودگاه نجف یا سطح هزینه های هندلینگ که از ایرلاین ها دریافت می کند را کاهش داده یا سطح خدمات فرودگاهی را به اندازه تعرفه های خود ارتقا دهد؛ در غیر این صورت، دیگر پروازی به این مقصد نخواهند داشت.

وی با تأکید بر اینکه تعرفه خدمات فرودگاهی نجف بسیار بالاتر از عرف بین المللی و بسیاری از فرودگاه های معتبر منطقه است، خاطرنشان کرد: روش تعرفه گذاری فرودگاه نجف با روش های اعلام شده از سوی نهادهای بین المللی صنعت هوانرودی جهان تفاوت دارد و قوانین بین المللی را نقض کرده است.

غوابش بیان داشت: مقامات فرودگاه نجف از ایرلاین های ایرانی بابت هر پرواز ورودی و خروجی به طور جداگانه ۸۵ دلار و بابت هر مسافر نیز، چه در صورت ورود و چه در صورت خروج، ۱۵ دلار اخذ می کنند که درنتیجه ایرلاین ها نیز این مبلغ را از مسافران می گیرند و فشار زیادی به مشتاقان زیارت عتبات عالیات وارد می شود.

دبیر سابق انجمن شرکت های هواپیمایی تأکید کرد: باید مقامات سازمان های هواپیمایی کشوری ایران و عراق با مذاکره و گفت وگو با یکدیگر این موضوع را رفع و رجوع کنند.
 
 
کلمات کلیدی : پرواز نجف+شرکت های هواپیمایی+فرودگاه نجف
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۰ ۱۷:۱۴:۲۷
یک ماه این پروازها را متوقف کنید اونوقت ببینید چطور سینه خیز دنبالتون میان (4454004) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۰ ۱۷:۱۸:۳۴
تشکر بابت نشان دادن عکس العمل (4454012) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۰ ۲۰:۴۸:۱۹
ماشاله هزار ماشاله اینهمه تحقیر میشدید بازم غزت داشتید!! (4454256) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.