نظر منتشر شده
۴
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 481579
اتاق بازرگانی:‌ قطر بنا به دلایلی تمایل ندارد که وابستگی زیادی به ایران پیدا کند
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۳۷
رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی تهران عنوان کرد بخش خصوصی برای صادرات محصولات کشاورزی و مواد غذایی به قطر در حجم بالا اعلام آمادگی کرده است اما حمایت‌های دولتی در این زمینه صورت نگرفته است، چراکه قطری‌ها استقبال چندانی نکرده‌اند که وابستگی زیادی به محصولات ایران پیدا کنند.

کاوه زرگران در گفت‌وگو با ایسنا، گفت: در این مدت جلسات مشترکی میان دولت و بخش خصوصی با یکدیگر به منظور صادرات بیشتر محصولات به قطر برگزار شد اما به نظر می رسد قطر بنا به دلایلی تمایل ندارد که وابستگی زیادی به ایران پیدا کند.

 وی افزود:‌ بخش خصوصی ایران آمادگی خود را برای صادرات به قطر اعلام کرده است ولی از طرف قطر در این زمینه اتفاق خاصی نیفتاده بود.

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران با اشاره به حجم روابط تجاری دو کشور گفت: سال گذشته ایران در مجموع ۱۰۸ میلیون دلار به قطر صادرات داشته است که ۱۸ میلیون دلار آن محصولات و مواد غذایی و کشاورزی بوده و از این رقم حدود ۱۰ میلیون دلار آن پسته و زعفران بوده است. این نشان می‌دهد عملا تجارت بین ایران و قطر در حوزه غذا و کشاورزی میزان خیلی پایین بوده و آن چیزی هم که اتفاق افتاده پتانسیل های کشور ماست که قطر نمی‌توانسته از کشورهای دیگر آن را تامین کند.

رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی تهران همچنین گفت:‌ با توجه به رقم واردات سه میلیارد دلاری قطر انتظار بیشتری برای صادرات به قطر وجود دارد. انتظار بخش خصوصی ایران این بود که حجم زیادی از اقلام مورد نیاز قطر را تامین کند و برای واردات حجم بالا محصولات ایران استقبال زیادی از طرف قطر صورت بگیرد اما روابط تجاری که از گذشته در جنوب کشور با قطر صورت می گرفت همچنان وجود دارد و توافقی بین دولت‌ها برای توسعه روابط تجاری اتفاق نیفتاده است.
 
کلمات کلیدی : قطر + قطع روابط دیپلماتیک + امارات + اعراب + عربستان + ایران + محموله غذایی
 
پیمان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۱ ۱۲:۴۶:۴۰
ما خوابیم دولت از ما بدتر
باید برن اینقدر کنه بشن تا بشه
دنیای امروز این نیست بشینی یه زنگ بزنی
روئسای جمهور و سران آمریکا رو ببینید همواره در حل چرخ زدن و سفر در دور دنیا هستند.
ما نشستیم اینجا فکر کردیم چی دستمون رو میگیره.
کو گوش شنوا ای خدا
... (4421977) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۳-۲۱ ۱۳:۵۲:۴۱
دیپلماسی اینجا بدرد میخورد نه اینکه فقط در زمان انتخابات و برای تحریک ناجوانمردانه افکار عمومی (4422076) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۱ ۱۴:۳۰:۳۸
بازار خرده فروشی قطر را یشناسید و مشگلات صادرات ایران
شبکه سوپر مارکت های قطری همان هائی هستند که در تمامی شیخ نشینان هستند با مرکزیت امارات مشخصا در جبل علی . یکی از این شبکه ها هم اکنون در ایران هم فعال است . تدارکات این فروشگاه ها از مر کزیت برخور دار است با استاندارهائی در مورد هر کالا . شعبات این فروشگاه ها در قطر نمیتوانند مستقلا خرید کنند . لذا ایرانیان برای توزیع محصولات خود باید از خرده فروشان مستقل استفاده کنند که آن ها هم توان محدودی دارند . در صورت ادامه وضع موجود احتمال بهبود در توزیع محصولات ایرانی میرود . (4422118) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۳-۲۱ ۱۵:۰۴:۳۷
بهتر (4422161) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.