توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 481606
آمادگی بنادر جنوب برای ارسال کالا به قطر
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۲۵
معاون سازمان بنادر و دریانوردی از آمادگی بنادر جنوب کشورمان به ویژه بندر بوشهر برای ارسال کالا و مواد مورد نیاز قطری ها خبر داد و گفت: مذاکرات مقامات ایرانی و قطری در حال انجام است و هنوز مشخص نیست که در روزهای آینده چه حجم از بار و از چه بنادری محموله‌ها به سمت قطر از طریق دریا منتقل می‌شود.

جلیل اسلامی در گفت‌وگو با ایلنا، با بیان اینکه بندر بوشهر نزدیک بندر به کشور قطر برای ارسال و انتقال بار و انواع محموله‌ها است، اظهار داشت: در حال حاضر ظرفیت بندر بوشهر در بخش کانتینر 400 هزار TU  است و این بندر جنرال کارگو برای تخلیه و بارگیری دارد.

وی ادامه داد: جزیره نگین در بوشهر در حال ساخت است و از بخشی ظرفیت این جزیره هم می‌توان برای تخلیه و بارگیری استفاده کرد.

معاون امور بندری سازمان بنادر و دریانوردی با بیان این که گویا تا کنون یک محموله از مواد مورد نیاز قطری‌ها از بند بوشهر ارسال شده است، گفت: تردد شناورهای تجاری بین بنادر ایران و قطر هیچ مشکلی نخواهد داشت.

اسلامی تاکید کرد: این آمادگی را داریم که مواد و کالاهای مورد نیاز قطری‌ها را از بنادر جنوب کشورمان بارگیری و به این کشور ارسال کنیم.

وی گفت: مذاکرات مقامات ایرانی و قطری در حال انجام است و هنوز مشخص نیست که در روزهای آینده چه حجم از بار و از چه بنادری محموله‌ها به سمت قطر از طریق دریا منتقل می‌شود. جزییات برنامه تردد کشتی‌های باری از ایران به سمت قطر پس از اتمام مذاکرات اعلام می‌شود.
 
کلمات کلیدی : قطر + قطع روابط دیپلماتیک + امارات + اعراب + عربستان + ایران + محموله غذایی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.