نظر منتشر شده
۶
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 482858
ایران از هفته آینده روزانه ۱۷۰ تن گوشت قرمز به قطر صادر می‌کند
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۱۹
رئیس شورای تامین دام زنده کشور با اشاره به صادرات ۸۰ تن گوشت قرمز برای تامین نیاز ضروری قطر گفت: بر اساس توافق انجام شده میان بازرگانان دو کشور از هفته آینده روزانه ۱۷۰ تن گوشت قرمز توسط ایران به قطر ارسال می‌شود.

منصور پوریان در گفت‌وگو با تسنیم، اظهار کرد: براساس نیاز ضروری قطر به تامین گوشت قرمز بعد از قطع ارتباط با عربستان سعودی، 80 تن از این محصول توسط بازرگانان ایران به این کشور ارسال شد.

وی افزود: براساس توافق انجام شده با قطری ها  از هفته آینده متعهد شده‌ایم که روزانه 170 تن گوشت قرمز گوسفندی و گوساله مورد نیاز این کشور را تامین کنیم.

رئیس شورای تامین دام زنده کشور ادامه داد: با توجه به افزایش قیمت گوشت قرمز در بازارهای داخلی گوشت صادراتی به قطر از کشوری  غیر از ایران شامل ارمنستان، گرجستان و قرقیزستان تامین می شود، اما این کار با نام و ثبت سفارش بازرگانان ایرانی صورت خواهد گرفت.

پوریان تصریح کرد: در حال حاضر روزانه 210 تن گوشت از کشتار دام در خارج از کشور تامین می‌شود که 120 تن آن به مصرف داخلی می‌رسد که می‌توان ذبح دام در خارج از کشور را برای صادرات به قطر افزایش داد.

وی ادامه داد: ایران در گذشته به قطر گوشت قرمز صادر می‌کرد که در شرایط فعلی با توجه به کنار رفتن عربستان از تامین گوشت این کشور، ما به سرعت  وارد عمل شدیم و از لحاظ کمیت صادرات خود را افزایش دادیم.

رئیس شورای تامین دام زنده کشور با بیان اینکه قیمت هر کیلوگرم لاشه گوشت وارداتی در داخل کشور 29 هزار تومان به دست مراکز توزیع می‌رسد، گفت: براساس توافق انجام شده هر کیلوگرم از این محصول در دوحه قطر 33 هزار تومان خواهد بود که بخشی از هزینه حمل و نقل آن با ایران و مابقی با طرف قطری است.

پوریان گفت: تا زمانی که قیمت گوشت قرمز در بازار داخلی کشورمان به تعادل نرسیده باشد امکان صادرات دام و گوشت ایرانی به این کشور نخواهیم داشت و نیاز صادراتی خود را از سایر کشورها تامین خواهیم کرد.

وی افزود: قطر تمام شیر و لبنیات خود را از عربستان سعودی وارد می‌کرد که اکنون این شرایط برای وی فراهم نیست به همین منظور آنها به دنبال خرید 4 هزار دام شیرده هستند اما باید اذعان داشت که شرایط زیرساختی آنها از جمله تامین علوفه برای این کار مناسب نیست.

رئیس شورای تامین دام زنده کشو ر یادآور شد: هر کیلوگرم لاشه گوشت گوسفندی با قیمت 29 هزار تومان با دمبه در اختیار واحدهای بسته‌بندی و مراکز توزیعی قرار می‌گیرد، قیمت هر کیلوگرم گوشت قرمز ایرانی در بازار مصرف با توجه به کاهش تقاضا برای محصول، کاهش یافته و به کیلویی 34 هزار و 500 تا 35 هزار تومان رسیده است.
 
کلمات کلیدی : قطر + قطع روابط دیپلماتیک + امارات + اعراب + عربستان + ایران + محموله غذایی
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۴ ۱۵:۳۱:۴۸
عجب
تو کشور خودمون که گوشت کیلیویی حداقل 38 هزار تومنه (4426169) (alef-3)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۴ ۱۵:۳۵:۰۰
چگونه گوشت وارد ات می شود واز ان طرف صادر می گردد با قیمت ارزان تر حتما صادر می شود ومردم در کشور باید باقیمت بالاتر بخرند (4426177) (alef-3)
 
آرش
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۴ ۱۵:۳۵:۱۰
به به .. میریم به سمت گوشت کیلویی 70 هزارتومان

مبارکه مردم ایران . خودمونم گوشت یخ زده برزیلی میخوریم . شایدم کمی آلوده !!!! (4426178) (alef-3)
 
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۴ ۱۵:۴۱:۵۷
ایران خود بدلیل کمبود از گرجستان و چند کشور دیگر گوشت وارد میکند.... (4426187) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۴ ۱۵:۴۳:۰۰
ملت ایران منتظر گرانی های مکرر و نجومی تر گوشت باشند و سر سفره تنگ تر بنشینید چرا که میهمان نا خوانده ای بنام قطری ها رسیدند (4426190) (alef-3)
 
امين
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۴ ۲۱:۳۱:۲۴
من از همون اولش هم روي سويا و قارچ حساب باز كرده بودم ،‌وگرنه حساب ما كجا و گوشت قرمز كجا ، اونم تو اين شرايط ،‌برادر ديني من گوشت بخور كه تو از من واجب تري (4426601) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.