توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 430485
افزایش نرخ مشارکت اقتصادی در کشور
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۲ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۰۳
معاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه یک عقب ماندگی جدی طی سال‌های قبل ایجاد شده بود، گفت: نرخ مشارکت اقتصادی در کشور از ۳۷ درصد به ۴۰ درصد افزایش یافته است.

به گزارش مهر، عیسی منصوری ظهر یکشنبه در جلسه کار گروه اشتغال و ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان زنجان، افزود: اشتغال لزوما با وام ایجاد نمی‌شود، چرا که تامین مالی یکی از ابزارها در ایجاد اشتغال است.

وی اظهار کرد: در راستای ایجاد اشتغال  باید به سایر امور از جمله آموزش و بازاریابی بسیار توجه شود.

معاون توسعه کارآفرینی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: اشتغالی که با وام ایجاد می‌شود، اشتغال پایدار نیست و در این میان یکی از دلایل سرمایه‌گذار پذیر بودن  استان زنجان موقعیت جغرافیایی و ثبات آن است و باید از این فرصت به خوبی استفاده کرد.

منصوری تاکید کرد: پیش بینی انجام شده در برنامه ششم برای رشد کشاورزی ۶ درصد بود که با تلاش فعالان بخش کشاورزی ایبن نرخ از هدفگذاری فراتر رفت و به ۸ درصد رسید و  زنجان از استان‌هایی است که سابقه خوبی در بحث کارآفرینی دارد.

معاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه باید آمار اشتغال با جزئیات و با توجه به موقعیت جغرافیایی استان ارائه شود و نباید به آمار و ارقام اکتفا کرد، تاکید کرد: باید طبق آمار دقیق سهم نیروی کار غیررسمی، وضعیت تحصیلی را در نظر گرفت وبه کمیت‌ها به کیفیت توجه شودو این یک اشتغال مفید است.

منصوری ابراز کرد:  فعالیت در امر کار نباید مربوط به دولت‌ها باشد و هر کس در زمان تصدی خود باید در این بخش فعالیت کند و در حال حاضر سهم اشتغال غیررسمی در کشور از ۳۰ به ۴۸ درصد رسیده است.

منصوری گفت: اگر از ظرفیت کشور استفاده شود، اقتصاد مقاومتی نقطه عطفی در شکل‌گیری اقتصاد بهتر خواهد بود.

وی با بیان اینکه یک عقب ماندگی جدی طی سال‌های قبل ایجاد شده بود، گفت: نرخ مشارکت اقتصادی در کشور از ۳۷ درصد به ۴۰ درصد افزایش یافته است.

معاون توسعه کارآفرینی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به سهم بانوان در اشتغال اشاره کرد وافزود: سهم بانوان از ۸۰ درصد جمعیت وارد شده به بازار کار، ۶۰۰ هزار نفر  بوده و این آمار مربوط به ۶ ماهه نخست سالجاری است.

منصوری ابراز کرد: دلایل نارضایتی جامعه از وضعیت اشتغال با وجود فرصت‌های شغلی ایجاد شده  مربوط به فارغ‌التحصیلان دانشگاه ها است که انتظار شغلی متناسب با رشته تحصیل خود را دارند.

معاون توسعه کارآفرینی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: وقتی شخصی که فارغ‌التحصیل دانشگاه است و به شغل رانندگی مشغول می‌شود، خود را شاغل نمی داند.

منصوری با بیان اینکه وزارت کار مسئول ایجاد اشتغال کشور است، اما مسئول کار کردن جای وزارت‌خانه‌های دیگر نیست، یادآورشد:  فعالیت‌های اعلام شده در بخش‌های مختلف با هماهنگی دستگاه‌های دیگر ایجاد شده است.

معاون توسعه کارآفرینی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: پنج منطقه تولید پوشاک در کشور فعال است و  از ۱۴ میلیارد دلار مصرف پوشاک کشور بین ۴ تا ۸ میلیارد دلار پوشاک قاچاق به کشور وارد می‌شود. 

منصوری متذکر شد: یکی از کشورهایی که در حال تولید برند است، سالانه ۲۰۰ میلیون دلار پوشاک در ایران می‌فروشد در حال که در حال حاضر ۵۴۰ هزار نفر در بخش پوشاک مشغول به کار هستند.

معاون توسعه کارآفرینی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خاطر نشان کرد: به دلیل ارزش افزوده و ظرفیت اشتغال بیشتری که در زمینه پوشاک است، در دو ماه گذشته ۲۰ قرار داد با کشورهای خارجی صاحب برند بسته‌ شده تا در کشور آموزش دهند و تولید داشته باشند.

منصوری افزود: ایجاد اشتغال باید با در نظر گرفتن ظرفیت‌های استان صورت بگیرد و باید در گام نخست بهره‎وری هر استان را در نظر بگیریم و بر اساس آن خدمات را ارائه دهیم و باید جهت‌گیری اقتصاد استان به درستی انجام شود.

معاون توسعه کارآفرینی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به ایجاد مرکز طراحی کفش در تبریز خبر دادو افزود: تعهد ما این است که حداقل پنج تا ۱۰ کارخانه تبریزی را به بازار جهانی وصل کنیم.

منصوری با اشاره به اینکه در استان خراسان رضوی، کفش، پوشاک، زعفران بیشتر مورد توجه قرار گرفته است، افزود:در بحث اشتغال نباید به عدد و ارقام  اکتفا کرد و باید مدیران در استانها با دقت بیشتری به کمیت و کیفت اشغال توجه کرده و به اشتغال در منطقه نسبت به موقعیت جغرافیایی مدیریت لازم را داشته باشند.
 
کلمات کلیدی : اقتصاد ایران + رشد اقتصادی + مشارکت اقتصادی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته