توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 413853
نشریه آلمانی: آمریکای ترامپ با لغو برجام تیشه به ریشه خود می‌زند
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۵۵
یک روزنامه آلمانی در مطلبی نوشت که آمریکا در صورت لغو توافق اتمی ایران با غرب تحت ریاست جمهوری "دوناد ترامپ" تیشه به ریشه خود زده و منزوی می شود.

به گزارش تسنیم، روزنامه "زوددویچه سایتونگ" در مطلبی با عنوان چه اتفاقی می افتد اگر ترامپ به توافق اتمی با ایران خاتمه دهد نوشت: "دونالد ترامپ"، رئیس جمهور آینده آمریکا در دوران مبارزات انتخاباتی خود علیه توافق اتمی بین ایران و غرب سخن گفته بود.

این روزنامه آلمانی در ادامه این مطلب نوشت: آمریکا با خروج از توافق اتمی تیشه به ریشه خود زده و به خودش آسیب می رساند.

رئیس جمهور ایران چند ساعت بعد از پیروزی انتخاباتی دوناد ترامپ اعلام کرد که توافق هسته ای که آن را باراک اوباما با جمهوری اسلامی ایران بسته است نمی تواند توسط یک دولت فسخ شود.

ترامپ چندین بار اعلام کرده بود که می خواهد توافق اتمی با ایران را دوباره مورد مذاکره قرار دهد.

نویسنده در بخش دیگری از این گفتگو با تاکید بر اینکه کشورهای فرانسه، انگلیس و آلمان و همچنین اتحادیه اروپا در این توافق مشارکت داشتند نوشت: علاوه بر این به ندرت کسی معتقد است که ایران برای مذاکرات جدید آماده باشد اگر ترامپ بخواهد دوباره  برجام را مورد مذاکره قرار دهد و همچنین در اروپا ، چین و روسیه آمادگی برای این منظور نزدیک به صفر است.

این روزنامه آلمانی در بخش دیگری از این مطلب از تمایل شرکت های اروپایی برای تجارت با ایران خبر داده و نوشت: شرکت انرژی فرانسوی توتال به تازگی قرارداد گازی جدیدی را با ایران امضا کرده است. شرکت ایرباس هم می خواهد به ایران هواپیما تحویل دهد. شرکت های آلمانی و ایتالیایی هم به سوی ایران بر می گردند و در پایان این ایران نیست ( که در صورت فسخ توافق اتمی) منزوی می شود بلکه آمریکای ترامپ چنین شرایطی را خواهد داشت.
۱۳۹۶/۰۵/۳۰ ۰۹:۰۱
 
۱۳۹۶/۰۵/۲۱ ۰۱:۰۰
 
۱۳۹۶/۰۵/۱۱ ۱۶:۴۰
 
۱۳۹۶/۰۵/۰۱ ۰۸:۰۸
 
۱۳۹۶/۰۲/۱۱ ۰۹:۵۷
 
۱۳۹۶/۰۲/۱۰ ۰۹:۰۶
 
۱۳۹۵/۱۱/۱۷ ۰۸:۰۰
 
۱۳۹۵/۰۹/۱۰ ۱۰:۰۴
 
۱۳۹۵/۰۸/۱۷ ۰۹:۴۴
 
۱۳۹۵/۰۶/۱۰ ۱۵:۱۷
 
 
کلمات کلیدی : ترامپ+برجام+آمریکا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.