نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 498031
نشریه کنگره: سیاست ترامپ درباره ایران بایستی تغییر حکومت از درون را شامل شود
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۴۰
نشریه کنگره آمریکا در تحلیلی پیشنهاد کرده رئیس‌جمهور این کشور تغییر حکومت از درون را در بازبینی سیاست خود در قبال ایران در نظر بگیرد.

به گزارش تسنیم، وبگاه «هیل»، نشریه کنگره آمریکا در مطلبی پیشنهاد داده کاخ سفید، در بازبینی سیاست‌های خود در قبال ایران، «تغییر حکومت» از درون را در دستور کار قرار دهد. 

«هیل» با اشاره به اظهارات مقام‌های بلندپایه دولت آمریکا از جمله «رکس تیلرسون» و «جیمز متیس»، وزرای خارجه و دفاع آمریکا که ایران را «بزرگترین تهدید علیه منافع آمریکا در خاورمیانه» توصیف کرده‌اند نوشته است: «بازبینی سیاست که شورای امنیت ملی ترامپ در حال انجام آن است بایستی تغییر حکومت از درون را شامل شود.»

رسانه آمریکایی ادعا کرده که این بازبینی سیاستی، بایستی برنامه هسته‌ای و موشکی ایران را هم در بر بگیرد. دولت ترامپ بعد از اولین اعلام پایبندی ایران به برجام در ماه آوریل اعلام کرد در حال بازبینی سیاست‌های خود در قبال ایران است. نتیجه این بازبینی‌ها که توسط چندین سازمان در دولت آمریکا انجام می‌شوند، پایبندی آمریکا به برجام یا خروج از آن را تعیین خواهد کرد.

«جورف رابرت»، سفیر اسبق آمریکایی گفت: «سیاست ما بایستی به معارضانی در ایران که از دموکراسی، حقوق بشر و دولت سکولار حمایت می‌کنند و روی سرکوبگری، موشک و سلاح هسته‌ای تمرکز ندارند، امیدواری و حیات بدهد .»

«هیل» در بخش دیگری از این یادداشت تصریح کرده است دونالد ترامپ به دلیل آنکه توافق هسته‌ای با ایران را «فاجعه» خوانده باید روش‌هایی برای خروج از این توافق، بدون لطمه زدن به منافع آمریکا پیدا کند. این نشریه نوشته است که سیاست آمریکا در خصوص ایران، بایستی به بازرسی‌های 'هر زمان و هر مکان' از تمامی سایت‌های هسته‌ای ایران منجر شود.
 
کلمات کلیدی : ترامپ، برجام، آمریکا، توافق هسته ای، تحریم، کنگره، تغییر نظام سیاسی ایران
 
ثاقبه
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۱ ۲۱:۵۵:۰۷
آره دیگه! توییتر و یوتیوب و مثل اون هم رفع فیلتر بشوند و بیان کمک تلگرام و اینستاگرام حله! (4501123) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.