توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 500135
۲۹ غیرنظامی دیگر در حمله ائتلاف آمریکا به رقه کشته شدند/۱۴ نفر کودک هستند
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۴۱
منابع سوری از کشته شدن ۲۹ غیرنظامی دیگر در حملات هوایی ائتلاف تحت فرماندهی آمریکا به شهر رقه در شمال سوریه خبر دادند که در کنترل گروه تروریستی داعش است.

به گزارش تسنیم به نقل از خبرگزاری آلمان، برخی فعالان در سوریه سه شنبه شب اعلام کردند که 29 غیرنظامی از جمله 14 کودک در حملات ائتلاف تحت رهبری آمریکا در طول 24 ساعت اخیر به شهر رقه در شمال سوریه کشته شدند.

این خبرگزاری به نقل از منابع پزشکی تایید کرد: 16 نفر از کشته شدگان، آوارگانی بودند که از شهر تدمر به رقه آمده بودند و در یک خانه سکونت داشتند. این خانه مورد حمله هوایی ائتلاف آمریکایی قرار گرفت.

خبرگزاری آلمان به نقل از منابعی در جناح مخالفان سوری گفت که محله های شهر رقه در 48 ساعت اخیر هدف بیش از 70 حمله هوایی ائتلاف و اصابت بیش از 800 گلوله توپ گروه موسوم به "نیروهای سوریه دموکراتیک" قرار گرفته است. این گروه مورد حمایت آمریکا است.

تاکنون صدها غیرنظامی در حملات ائتلاف آمریکا به رقه جان خود را از دست داده اند.

براساس اعلام سازمان ملل متحد، دستکم 173 نفر فقط در ماه ژوئیه در درگیری ها و حملات هوایی ائتلاف تحت فرماندهی آمریکا در شهر رقه در شمال سوریه کشته شدند.

وزارت خارجه سوریه به تازگی در دو نامه خود به آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل و رئیس دوره ای کنونی شورای امنیت سازمان ملل خواستار "انحلال این ائتلاف نامشروع شد که بدون درخواست دولت سوریه و خارج از چارچوب سازمان ملل تاسیس شد".

دولت سوریه تاکید کرد: "ائتلاف بین المللی تحت فرماندهی آمریکا از زمان آغاز مداخله نامشروع خود به هدف حمایت از گروههای تروریست مسلح در سوریه در سال 2014 میلادی، به جنایات خود علیه غیرنظامیان بی گناه سوری از طریق حملات هوایی روزانه خود به شیوه ای وحشیانه و هدفمند بویژه در استانهای رقه، حسکه، حلب و دیرالزور ادامه می دهد".دولت سوریه افزود: دیگر کسی فریب بهانه مبارزه با تروریسمی را نمی خورد که ائتلاف بین المللی از آن برای حملات خود به سوریه بهره برداری می کند. این حملات باعث گسترش هرج و مرج هدفمند و قتل عام و ویرانی و خرابی شده است تا از این طریق اهداف ائتلاف با اهداف سازمان های تروریستی همپوشانی داشته باشد.
 
کلمات کلیدی : سوریه + ائتلاف آمریکا + داعش
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.